Rozhodli jste se, že si otevřete autolakovnu? Chcete svým zákazníkům nabídnout vysoký servis a svoji práci dělat co nejlépe? Pak vám přinášíme inspiraci. V následujícím článku vám prozradíme, jaké vybavení by v moderní autolakovně nemělo chybět.

Lakovací kabina

Základním kamenem, na kterém bude stát celá vaše lakovna, je stříkací kabina, v níž probíhá celý proces lakování. Nabídka dnešního trhu je vskutku pestrá, a proto je při výběru lakovací kabiny důležité vybírat takový box, který svými rozměry a vlastnostmi odpovídá specifickým potřebám vaší lakovny. Lakovací kabina je modifikovatelná podle vašich individuálních požadavků a disponuje pestrou škálou nejrůznějšího volitelného příslušenství, jako jsou motorizovaná otevírací vrata, vozíky, kolejnice či nouzové osvětlení nebo výstupní agregáty.

Stěžejními vlastnostmi takové lakovací kabiny je vysoká úroveň její bezpečnosti, naplnění hygienických požadavků a také emisních limitů. Je nezbytné, aby box splňoval veškeré právní předpisy a normy, jež na lakovací kabiny a provoz lakoven kladou různé požadavky.

Tip na článek:  Když se nechcete dohadovat o ceně je výkup řešením

Odsávací box

Neméně důležitým vybavením lakovny je odsávací box či odsávací stěna zachycující při lakování přestřiky. Odsávací zařízení obecně jsou určena pro zachycování přestřiků při lakování. Tato zařízení zařídí rovnoměrné a plynulé odsávání nečistot z lakovací kabiny během lakování. Díky odsávací technice jsou tak zabezpečeny důležité hygienické a pracovní podmínky při nástřiku během lakování. Vaši pracovníci a vy sami tak budete moci pracovat v čistém a barvou nezaneseném prostředí. Odsávací boxy stejně tak jako lakovací kabiny disponují velkým množstvím volitelného příslušenství a jsou modifikovatelné podle individuálních představ jednotlivých lakoven.

Míchací boxy

Včetně lakovací kabiny a odsávacího boxu vám skvěle poslouží i mnohé další vybavení lakoven, jako je například míchací box.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *