red and white thread on red and white plaid textile

Každý člověk by měl mít možnost zařídit si domov podle vlastních představ. To mimo jiné znamená vybrat si i vhodný bytový textil. V tomto případě však automaticky neznamená, že drahý rovná se nejlepší. I cenově široce dostupné kousky mohou příjemně překvapit.

Ozdobné záclony

Naprostým základem, alespoň tedy v našich zeměpisných šířkách, jsou záclony. Například ve Skandinávii již mnoho domácností tento druh bytového textilu nepoužívá, nicméně tento trend u nás není kdovíjak rozšířený. Kdo chce, aby jeho okna vypadala k světu, musí je nejen pravidelně omývat, ale také je opatřit ideálně hotovými voálovými záclonami. Ty jsou mnohem zdobnější než tradiční hotové záclony, i když často o něco málo dražší.

Záclony však nemají pouze vizuálně vylepšit okenní rám, ale také zabránit tomu, aby dovnitř obydlí z ulice někdo nenahlížel. Tento efekt žel funguje pouze během dne, když je v místnostech zhasnuto. Po rozsvícení se však vytrácí.

Efektivní závěsy

Kdo chce mít doma soukromí i ve večerních a nočních hodinách, ten by měl uvažovat buďto o zakoupení nějaké formy stínící techniky, nebo o závěsech na okna. Závěsy se nehodí samozřejmě úplně všude.

Tip na článek:  Jaké chyby dělají Češi při výběru záclon a závěsů nejčastěji?

Třeba v kuchyni nebo v koupelně by vypadaly vyloženě nepatřičně, nicméně do obývacího či dětského pokoje, potažmo ložnice se toto stínění hodí perfektně. Stačí si jen vybrat vhodnou barvu.

Klasické závěsy vytvářejí pouze mírné přítmí. Kdo touží po tom mít doma dokonalou tmu i během odpoledních či pozdních ranních hodin, ten by měl sáhnout po zatemňovacích typech. Jsou sice o dost dražší a těžší, než je běžné, avšak nepropustí do interiéru ani jeden paprsek.

Ideální povlečení

Co se povlečení týče, zde je potřeba volit hlavně podle kvality. Příliš levné produkty totiž mohou po nocích různé štípat nebo jinak dráždit pokožku. Navíc takovéto povlečení je často neprodyšné, takže se pod ním člověk dost potí. Spánek je ovšem důležitý a šetřit na tomto druhu bytového textilu se rozhodně vyplatí méně, než třeba na záclonách či závěsech.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *