Budweis Budejovice Bud%C%Bjovice  - LNLNLN / Pixabay

Toto překrásné město nacházející se v Jihočeském kraji obývá na více než 97 tisíc obyvatel. Město leží v Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltavy a Malše. Množství historických, kulturních a přírodních památek, kterými České Budějovice disponují, láká turisty z celého světa. Nejčastěji sem míří výletníci z Rakouska, Německa a Asie. Stejně jako ostatní významná místa v České republice, opředená historickou sítí, také v Českých Budějovicích narazíte během svých toulek na jednu nepříjemnost. Tou je poměrně finančně nákladné ubytování. Ovšem existují i možnosti, díky kterým si můžete komfortní ubytování České Budějovice zajistit doslova „za hubičku“.

Hotely, penziony nebo apartmány

Ubytovacích možností je v Českých Budějovicích nespočet. Jejich cenové rozpětí se různí dle konkrétní ubytovací kapacity, počtu hvězd, ale i služeb, jež dané hotely, apartmány a penziony nabízejí. Cenově nejnáročnější bývá zpravidla ubytování v blízkosti historického centra Českých Budějovice nebo v jeho blízkém okolí. Cena stoupá také v závislosti na tom, zda zvolíte hotel nebo penzion. Hotely jsou pochopitelně dražší, ovšem moderní penziony jim dnes již svou pestrou škálou služeb a nesrovnatelně nižší cenou zdárně konkurují. Jedním z těchto penzionů je například také penzion U Zelené ratolesti.

Tip na článek:  Za nezapomenutelným lyžováním do Francie

Bezlepková kuchyně i perfektní vegetariánská jídla

Penzion U Zelené ratolesti se nachází na Husově třídě, pouhých 400 metrů od známého výstaviště. Součástí penzionu je 9 komfortně vybavených pokojů, bezplatné Wi-Fi připojení i několik parkovacích míst, která mohou návštěvníci penzionu užívat zcela zdarma. K penzionu náleží také restaurace Kozlovna, kde můžete ochutnat množství místních specialit i bezlepková a vegetariánská jídla. Nedaleko penzionu je situována 10 kilometrová cyklostezka, která vede až k překrásnému zámku Hluboká nad Vltavou. Patříte-li mezi milovníky aktivního trávení volného času, pak můžete zamířit do plaveckého bazénu nebo na místní stadion situovaný nedaleko penzionu. Hledáte-li komfortní a cenově dostupné ubytování V Českých Budějovicích s jedinečnou atmosférou a výbornou kuchyní, pak je penzion U Zelené ratolesti jasnou volbou.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *