Board Bread Brown Butter Crumb  - Shutterbug75 / Pixabay

Čím dál tím větší počet lidí se snaží žít zdravě. Pokud mezi ně patříte i vy, měli byste se nejprve zaměřit na svůj jídelníček. Do něj byste měli mimo jiného zařadit superpotraviny, se kterými můžete pořádně nakopnout svoji imunitu a metabolismus.

Co jsou to superpotraviny?

Superpotraviny jsou potraviny, které v nějakém ohledu vybočují z řady. Nejčastěji se odlišují svými nutričními hodnotami či obsahem vitamínů, antioxidantů i minerálů. Jejich konzumace má tak na naše tělo pozitivní vliv, díky čemuž můžeme jednoduše posílit naši imunitu nebo zrychlit náš metabolismus. Některé superpotraviny dokážou předcházet i onemocnění srdce či rakovině.

Které superpotraviny jsou nejlepší?

V současnosti můžeme na trhu najít širokou škálu superpotravin, které disponují různými vlastnostmi. Ještě do nedávna byly za superpotraviny považovány pouze zahraniční pochutiny. Blahodárné účinky mají však i nám dostupné potraviny, mezi které se řadí například zázvor, česnek nebo zelí. I přesto některé z nich dokážou svým obsahem předčit ostatní.

Tip na článek:  Full service operativní leasing

Mezi ty nejlepší superpotraviny se řadí:

Kurkuma

Účinky kurkumy znají již dlouhá léta v Indii, kde ji hojně používají k přípravě pokrmů. V tomto případě je nejdůležitější v ní obsažené barvivo kurkumin, které dokáže předcházet většině nemocí. Lze ho tedy použít pro podporu imunity nebo jako prevenci proti chronickým onemocněním.

Ořechové máslo

Jednou z dalších superpotravin, kterou se vyplatí zařadit do jídelníčku, je ořechové máslo. To je bohaté na kvalitní tuky, bílkoviny a celou řadu vitamínů. Zejména v něm lze najít vitamín E, B2 a B3. Využít ho můžete i jako zdroj vlákniny. Není tedy divu, že je ořechové máslo vyhledávané i mezi vrcholovými sportovci.

Chia semínka

Chia semínka jsou známá především pro vysoký obsah vlákniny, která je důležitá pro správné fungování střev. Uvnitř nich však můžeme najít i další důležité látky a vitamíny, včetně bílkovin, hořčíku či omega-3 kyselin.

Avokádo

Avokádo je asi nejznámější superpotravinou, která obsahuje kvalitní bílkoviny a tuky. Jejím prostřednictvím tak můžete předcházet kardiovaskulárnímu onemocnění. Avokádo obsahuje i spoustu vitamínů a minerálů, které podpoří vaši imunitu.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *