Máte doma manžela, jenž je v kuchyni skutečně velmi zdatný a zasluhuje v tomto směru skoro až absolutorium? Potom si můžete gratulovat a byla by škoda nedat mu k Vánocům prezent, jenž se mu doslova a do písmene strefí do noty. Inspirovat se můžete například v Chorvatsku, kde rostou olivovníky, které opravdu jinde na světě neuvidíte. V kamenité půdě se jim líbí a istrijské slunce pálí také ku prospěchu celého díla. Na podzim je to při sklizni dobře znát, do lahviček pak poputuje jednoduše to nejlepší z přírody!

Při výběru dárků rozhodně nespěchejte

Není radno nic uspěchat, vánoční dárky se musí pečlivě promyslet. Na druhou stranu, Štědrý den se blíží, stačí se jen letmo podívat na kalendář. Pokud si rádi uděláte nedělní menu plné specialit, pak se zaměřte třeba na značku Chiavalon. Dva bratři se starají o olivovníky opravdu velmi dobře, důkazem je obliba značky i u náročných německých domácností. Pětice různých variant pak nabízí široký výběr, ve kterém si přijdou na své fanoušci steaků a jídel, na něž si musíte vyhradit více času při přípravě, tak i zeleninových salátů. Chcete dezert? Ale ovšem, dokonce i vanilková zmrzlina bude s olivovým produktem chutnat úplně jinak než kdy dříve!

Tip na článek:  Rekuperace vašeho domova přináší nečekaná pozitiva
Chiavalon je olivová krása z Istrie, která se zalíbí všem kuchařům

Elegantní dárek pro muže z olivových hájů, to je smělý plán, který se může 24. prosince večer dočkat velkého úspěchu. V kuchyni pak najde uplatnění při mnoha různých příležitostech. A můžete si jej dát ráno jen tak na lžičku, pro zdraví a lepší trávení. Jižanské národy jsou usměvavější a jistě to není jen kvůli slunci. Extra panenský olivový olej z olivum.cz vás jistě brzy přesvědčí, že vychutnávat si život plnými doušky je dobrý nápad! Stačí se jen inspirovat mezi recepty, jimiž jsou italské taverny opravdu proslulé. Můžete do nich vnést i něco svého, vždyť originalitě se mantinely rozhodně nekladou. Bude to jen dobře, ochutnávejte nové věci a zažijte pak poznání i na svém talíři!

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..