sleeping, employee, office

Jarní únava rozhodně není nic výjimečného a jedná se o problém, který potrápí jednou za čas snad každého člověk. Kromě změny denního rytmu však na vině může být i nedostatečný přísun esenciálních minerálů a vitamínů, bez kterých nemohou v těle správně probíhat jednotlivé procesy. Jedná se například o hořčík a vitamín B6. Proč jsou zrovna tyto látky tak důležité a jak je efektivně doplnit?

Proč je důležitý hořčík

Hořčík hraje klíčovou roli při podpoře energie a snižování únavy. Nedostatek tohoto minerálu může vést ke zvýšené únavě, pomalejší regeneraci a celkové snížené výkonnosti. A protože je hořčík v organismu pravidelně spotřebováván pro celou řadu úkolů, může být pravidelně a v dostatečném množství doplňován za účelem snížení únavy.

Vitamín B6 ovlivňuje energii

Vitamín B6, známý jako pyridoxin, je důležitý pro mnoho funkcí v těle, včetně metabolismu bílkovin, tuků a cukrů. Pomáhá také s tvorbou červených krvinek a podporuje imunitní systém. Důležitost vitamínu B6 spočívá i v jeho úloze v tvorbě neurotransmiterů, které jsou zodpovědné za přenos signálů mezi mozkovými buňkami. Nedostatek vitamínu B6 může vést ke zvýšené únavě, podrážděnosti a depresi. Jeho pravidelný příjem může tedy pomoci udržet zdraví těla i mysli.

Tip na článek:  Česnek, jak jej (ne)znáte

Vyberte si kvalitní doplněk stravy z internetové lékárny

A jak co nejlépe doplnit hořčík a vitamín B6? Ideálním zdrojem je samozřejmě strava, ovšem v běžném jídelníčku nemusíte mít dostatečný přísun těchto látek, takže v období zvýšené zátěže či například právě jarní únavy přichází na řadu kvalitní doplňky stravy. Hořčík + B6 ve formě tablet od výrobce Naturvita nabídnou snadné užívání a velmi dobrou využitelnost v organismu. Výhodou je také pohodlný nákup na specializovaném e-shopu Gigalékárna, kde zároveň najdete i celou řadu dalších doplňků stravy.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *