Gold Is Money Gold Bars Gold Shop  - hamiltonleen / Pixabay

Zlato je coby dárek oblíbené dlouhodobě. V minulosti však mívalo podobu šperků či dokonce tak hodnotného dárku, jakým byly zlaté hodinky. Chcete věnovat zlato dnes? Věnujte jej v podobě investičního zlata či zlatých mincí a medailí.

Darovat zlatou cihlu je hit

Hodí se nejen pro rodinný dárek, avšak třeba i obchodním partnerům. Kdo by dnes dával jako dárek tradiční reklamní předměty? Pero, diář, tričko, vizitkář – nic z toho většina z nás ani nepotřebuje. Věnovat zlatou cihlu ­– to má naopak šmrnc. Rozhodně to nemusí být ta kilogramová za více než 1,3 milionu korun. Nejmenší slitky se dají koupit již od jednoho gramu a jsou skutečně originálním dárkem s hodnotou, který navíc v čase poroste.

Větší cihličky pak lze darovat například dětem k promocím i jako svatební dar. Jde vlastně o nejlépe uložené peníze, jaké můžete věnovat. Z hodnoty zlata neužírá inflace a za peníze jde zlato kdykoliv opět vyměnit. Nejlépe v příhodnou dobu. Třeba když se děti za pár let rozhodnou pořídit si vlastní bydlení, na které zrovna teď vhodná chvíle není.

Tip na článek:  Dárkové bedny jako stylový a nezapomenutelný zážitek pro každou příležitost

Zlato je vhodným dárkem pro muže

Nejen zlaté cihly se hodí jako dárky pro muže. Ke zmíněné promoci můžete třeba přidat zlatou minci, na které je titul, jejž váš potomek právě získal. K narozeninám je dobrým dárkem mince, na níž je znamení zvěrokruhu. Pokud slavíte zrovna výročí svatby, i pro tuto příležitost existuje hodnotný dárek. Mince a medaile bývají ze zlata nebo stříbra. Nejde sice o standardní investiční zlato a stříbro, tyto předměty však mají hodnotu těchto drahých kovů a lze je kdykoliv prodat za aktuální tržní cenu zlata a stříbra. Obdarovanému tedy nevěnujete jenom zbytečný památeční předmět, ale hodnotný dárek z drahého kovu. Samozřejmě s certifikátem pravosti.

Téměř univerzálním dárkem jsou mince se jmény

Jména na zlatých, ale především na stříbrných mincích budou vhodným dárkem, nejen když má někdo svátek. Hodí se coby dárek do kolíbky, též ke křtinám. Ale věnujete je i k jakékoliv jiné příležitosti. Jména pořídíte podle kompletního seznamu z českého a slovenského kalendáře a na mincích jsou navíc hned v několika jazycích. Takže je můžete věnovat i rodině, přátelům či kolegům ze zahraničí.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *