O tom, že dlouhodobá předpověď počasí na květen, slibuje hodně deště, jsem psal již na začátku května. Tato předpověď se rozhodně potvrdila. Deště si asi nejvíce užili na Moravě, kde jim deštivé počasí způsobilo záplavy. Jaké ale bude počasí na konci května a hlavně v červnu? Bude už konečně normální hezké počasí?

Dlouhodobá předpověď počasí na červen

Podle předpovědí meteorologů by se počasí na konci května již mělo trochu umoudřit. Na druhou stranu ale dlouhodobá předpověď počasí na červen není moc příznivá. Meteorologové varují, že letos nás nečeká klasický červen, kdy bývají až třicetistupňová vedra. Letošní červen by měkl být spíše deštivý.

Na konci května by se počasí mělo trochu zlepšit. Odpolední teploty by se měli postupně dostat nad hranici 20 stupňů. Na samotném konci května by se ale podle předpovědi mělo zase trochu ochladit. Teploty by se měly pohybovat v rozmezí 14 až 19 stupňů, v noci pak jenom 11 až 7 stupňů

Tip na článek:  Dejte zimě sbohem a vyrazte na exotickou dovolenou

Jaké bude počasí v červnu?

Minimálně v první polovině měsíce červen by mělo být počasí chladné a deštivé. Mělo by být spíše zataženo, občasné přeháňky a také bouřky. Sluníčka si tedy moc neužijeme, kdo se těšil na začátek letního počasí už v červnu tak ten má smůlu. Teploty v první polovině června by se měli pohybovat v rozmezí 18 – 24 stupňů.

Podobný je i dlouhodobá předpověď na druhou polovinu měsíce červen. Mělo by se sice o něco více oteplit, maximální teploty by se mohly dostat až na 26 stupňů, ale i tak si pro nás počasí chystá jen zataženou oblohu, přeháňky a déšť

V souhrnu se tedy říci, že dlouhodobá předpověď počasí na konec měsíce květen a na červen tedy neslibuje nic hezkého. Alespoň tedy pro ty co se už těší na letní počasí, koupání a dovolenou, nebo také pro ty co si už plánují dovolenou a chtěli ji strávit někde v česku ještě před zahájením prázdnin.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *