Prázdniny už pomalu klepou na vrátka. Co pro Vás vlastně znamená slovo dovolená, které je natolik spjaté s prázdninami asi jako Vánoce se sněhem? Dáváte přednost moři před horami? Stanu před luxusními hotely?

Radši si uvaříte jídlo v kotlíku nebo využijete polopenze a švédských stolů? Nabídek je opravdu požehnaně, ale už jste přemýšleli i nad tím jak se na dovolené domluvíte?

Angličtina je dnes snad nejrozšířenějším jazykem na světě a domluvíte se s ní prakticky všude. Pokud máte strach, že ji nezvládnete, přihlaste se do některých kurzů angličtiny pro veřejnost, které Vám pomohou odbourat počáteční obavy, a vy se dorozumíte jedna dvě.

Jazyková škola Pelican nabízí vhodné podmínky k tomu, abyste se v jazycích co nejvíce zlepšovali. Má skvělou dostupnost, naleznete ji přímo v centru Brna. Těšit se na Vás bude i skvělý tým lektorů, kteří mají dostatečné zkušenosti a praxi na to, aby co nejefektivněji splnili cíl, kterého chce žák dosáhnout. A navíc můžete poznat nové přátele.

Konverzace, nebo gramatika? S Pelicanem je to hračka

V kurzech angličtiny je věnován dostatek času a prostoru, jak gramatice, tak i konverzaci. Nemusíte mít tedy strach, že byste v něčem pokulhávali. Kurzy se otevírají již od dvou účastníků, třída je tedy opravdu malá a výuka individuální.

Na konci kurzu zvládnete tedy jak konverzaci, tak napsat dotaz do hotelu, zda jsou na pokoji k dispozici ručníky. Samozřejmě v angličtině.

A pokud se budete neustále zlepšovat a zlepšovat, je možné kurz zakončit státní jazykovou zkouškou. Však proč ne? Je to ideální možnost ověřit si jak doopravdy na tom člověk je. A navíc získáte i cenný certifikát, který vylepší životopis.

Hlavní je se nebát neznámého a směle vykročit tou správnou nohou. Každý jednou začínal. Nejdůležitější je snaha a tu vy projevíte jenom tím, že se přihlásíte do některého z jazykových kurzů.

Dovolená bez znalosti cizího jazyka – leda na Máchově jezeře, nebo na chatě

Vraťme se ale k dovolené. Zkuste si to jenom představit. Sedíte v restauraci a přijde číšník, anglicky se zeptá, jestli si chcete objednat něco k pití. A vy na něj budete jenom koukat s otevřenou pusou, co to po vás vlastně chce.

Tip na článek:  Čtením k mezikulturnímu porozumění

Nakonec se tedy pomocí rukou nějak domluvíte, ale od té chvíle se už na sebe budete tvářit jenom rozpačitě. Objednávka jídla poté nepřichází skoro ani v úvahu, protože slova v jídelním lístku jsou pro vás španělská vesnice. Co naplat opět se tu objevují ony známé jazykové kurzy ať už půjde o angličtinu, němčinu či jiný světový jazyk.

Pojďme dál, jdete si tak po horách někde v Alpách, sluníčko krásně svítí. Chcete z batohu vytáhnout mapu, ale ejhle nechali jste ji na hotelu. Co teď? Vím přesně, kam chci jít, turistické značky tu jsou taky, ale po které se mám vydat? Jak mám správně najít cestu k cíli?

Kousek opodál stojí restaurace, co takhle se jít zeptat někoho kdo tu cestu zná? No jo, ale jak mám správně sestavit větu? Jak se mám zeptat? A zase jsme narazili na ten stejný problém, jako u moře v Řecku.

V našem Brně, ve kterém žiji již několik let, kolem jazykové školy Pelican dokonce jezdím každý den do práce. Ale aby se tam člověk zastavil, aby si našel tu chvilku a vyšel schody do druhého patra pavlačového domu, na to už opravdu není čas.

A to je právě ono, není čas. Ono není čas ani chodit na procházky, natož na kurzy angličtiny v Brně. Proto potom vše dopadne tak, jako jsme si zmínili o pár řádků výše. Ale vždyť to tak nemusí dopadnout. Nebudete se i sami cítit lépe, když číšníkovi v restauraci budete umět odpovědět? Když si jídelní lístek dokážete přečíst bez použití chytrého telefonu a překladače.

Přijďte se podívat do jazykové školy Pelican na ukázkovou hodinu zdarma a naučte se do příští dovolené anglický jazyk, tak abyste se za něj nemusely stydět. A pokud se chystáte třeba do Španělska i takové jazykové kurzy jazyková škola nabízí. Vybrat si vlastně můžete z široké škály cizích jazyků.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..