Lily Daylily Pistils Lily Petals  - Ri_Ya / Pixabay

Tapety jsou čím dál tím oblíbenější, a to zejména mezi mladšími generacemi. Tento elegantní designový doplněk nejenže vypadá dobře na pohled, ale je i velmi praktický. Pokud si na jejich výběru dáte záležet, můžete jimi ozvláštnit jakoukoli místnost. Jak na to?

Řiďte se vzhledem a velikostí místnosti

Tapety vám mohou posloužit jako skvělý designový doplněk do vaší kuchyně, ložnice či obývacího pokoje. Toho můžete docílit pouze za předpokladu, že při jejich výběru neuděláte chybu. Jako první byste měli tapetu vybírat podle toho, do jaké místnosti ji chcete umístit.

Dbát byste měli zejména na její velikost, kterou můžete ovlivnit právě barvou použité tapety. Pokud je tapeta světlá, můžete s její pomocí opticky zvětšit menší místnosti. Naopak tmavší tapety se hodí především do velkých pokojů. Při výběru byste se měli zaměřit i na to, aby barva použité tapety ladila s okolním nábytkem a dalšími prvky.

Tip na článek:  Přírodní zázrak jménem Kratom

S tapetami to nepřehánějte

I když jsou samolepící fólie a tapety zajímavými doplňky, které dokážou vašemu bytu dodat šmrnc, neměli byste to s jejich použitím přehánět. Pokud jste spíše fanoušky minimalistického stylu, určitě se vám bude tapeta v pokoji náramně vyjímat. Jestli místnost naopak působí plně či dokonce přeplácaně, může vám její aplikace spíše uškodit. Vždy se tedy raději řiďte jednoduchým pravidlem, že méně je někdy více.

Zkuste vsadit na fototapety

Velkým hitem se v posledních letech staly takzvané fototapety, které nabízí možnost vytapetovat si místnost různými vzory a motivy. Oblíbené jsou například fototapety nad kuchyňskou linku, které nejen dotváří její design, ale jsou i omyvatelné. S výběrem motivu byste však měli být velmi opatrní. Kýčovité fototapety s kočičkami či plážemi upadly již dávno v zapomnění. Místo nich byste měli raději vsadit na motivy s různými ornamenty či tvary.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *