Amsterdam je město snů, alespoň by tomu tak mělo být. Pokud nevíte, kde příští rok na pár dnů vyrazit, pak byste měli uvažovat právě o Amsterdamu. Jedná se o hlavní město Nizozemska, které vám má bezesporu co nabídnout. Jestliže tedy milujete cestování, nemáte nad čím přemýšlet. Vaše volba je už teď jasná. Určitě vás překvapí několik zajímavých faktů, co se týče Amsterdamu.

Amsterdam vás překvapí!

V první řadě je důležité zmínit, že se v Amsterdamu jezdí převážně na jízdních kolech. Neznamená to však, že tady nenarazíte na jiný druh dopravy, ale lidé žijící zde jízdní kola zkrátka milují. Amsterdam nenabízí žádné náročné cestovní túry, takže se zde na jízdním kole dostanete prakticky kdekoli. Svým způsobem by se dalo říci, že málokdo tady používá jiný druh dopravního prostředku, zejména pak MHD. To tady ani v nejmenším není tak oblíbené, jako jízdní kola. Za pár euro si budete moct jízdní kolo pronajmout téměř všude, stačí jen najít vhodná místa.

Obyvatelé žijící v Amsterdamu jsou velice podobní lidem v České republice. Je to zapříčiněno i tím, že se jedná o Evropu, kde jsou si podobní nejenom lidé, ale i určitá místa a města. Pokud se budete k lidem v Amsterdamu chovat slušně, nemají žádný důvod vám nepomoct. Jestliže máte strach z místního jazyku, nemusíte. Bez problému se tady totiž dorozumíte anglicky. Stačí umět jen základy.

Muzea a parky zde nechybí

Jestliže rádi navštěvujete muzea, pak se na Amsterdam můžete vážně těšit. Naleznete zde například největší muzeum Nizozemska, které se jmenuje Rijksmuseum. Kromě tohoto muzea máte možnost navštívit například Van Goghovo muzeum a další zajímavé akce podobného zaměření. Už teď vám můžeme prozradit, že se nudit ani v nejmenším nebudete.

Mimo jiné zde budete moct navštívit místní parky, které vás rovněž dostanou do kolen. Jedná se o nádherná místa, plná zeleně. Určitě s námi budete souhlasit, že bez parku by se danému místu nedalo říkat město. Jako večerní procházku tak můžete zamířit právě zde a užít si tak nádherné místo plné klidu a oázy. Zvlášť ve večerních hodinách vypadá místo opravdu skvěle. Bezpochyby stojí za to, jej navštívit.

Druhé Benátky

Závěrem je dobré sdělit, že se Amsterdamu přezdívá také Benátky. To z toho důvodu, že zde naleznete několik desítek kilometrů dlouhé kanály, kterých je tady opravdu hodně.

kanál.loď, plavba po kanálu
Amsterdam vás překvapí
Podobné články na Triomar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..