Druhy vodítek pro psy – znáte je všechny?

Národ se dělí na dva základní tábory – pejskaře a milovníky koček. Patříte-li do první zmíněné skupiny, pak nám dáte jistě za pravdu, že vodítek, košíků, pelíšků a dalších potřeb pro čtyřnohé miláčky existuje na našem trhu značné množství a zorientovat se v něm není vždy zrovna dvakrát jednoduché. Z tohoto důvodu zaměříme následující řádky na jednotlivé druhy vodítek, jež představují nejen prodlouženou ruku páníčka, ale také stylový doplněk. Víte, k čemu slouží stopovací vodítka, vodítka přepínací nebo lovecká? Odpověď na tyto otázky naleznete o několik řádků níže.

Klasická vodítka vs. vodítka flexibilní a přepínací

Klasická vodítka pro psy nemusíme s největší pravděpodobností nijak zvláště představovat. Pořídit je můžete v mnohých délkách, ale i barevných kombinacích. Hledáte-li vodítko, které se přizpůsobí vám i vašemu čtyřnohému miláčkovi, pak je na místě zvolit samonavíjecí vodítka flexi umožňující větší možnost pohybu. Také tato vodítka zakoupíte v různorodých designech a barevných variacích. Pro pejskaře, jež chtějí mít volné ruce, jsou vhodná vodítka připínací, která lze snadno připnout pomocí karabiny za opasek nebo k batohu.

Tip na článek:  Jak vybrat kvalitní krmivo pro svého domácího mazlíčka?

Stopovací vodítka a vodítka lovecká

Jste na začátku psího výcviku? Pak vám určitě padne do noty stopovací vodítko, jež může výcvik zpříjemnit a mnohonásobně usnadnit. Díky stopovacímu vodítku je váš čtyřnohý parťák lehce ovladatelný, proto jej můžete rychleji naučit klasickým psím povelům. Máte-li doma perfektního stopaře, pak zajisté nepohrnete vodítkem loveckým, jež je často vyrobeno z kvalitního horolezeckého materiálu vyznačujícího se dlouhou životností a pevností.

Nylonová nebo pogumovaná

Také co se týče materiálů, je nabídka na našem trhu opravdu velmi bohatá a rozmanitá. Životnost každého vodítka závisí na několika specifických faktorech – velikosti a hmotnosti pejska, frekvenci používání vodítka a v neposlední řadě také na materiálu, ze kterého je vodítko vyrobeno. Velmi oblíbená jsou vodítka nylonová, jež disponují perfektní pevností nebo vodítka s gumovou povrchovou úpravou vyznačující se snadnou údržbou. Vybavte svého mazlíka stylovým vodítkem s množstvím praktických funkcí a vyrazte na dlouhý výlet nebo příjemnou podzimní procházku!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.