Tak, jak si vybíráte správné golfové oblečení, abyste se cítili při hraní pohodlně, i pro všechny vaše golfové hole byste si měli pořídit kvalitní, prostorný a především komfortní golfový bag. Ten oceníte především na delších vzdálenostech, které můžete na golfovém hřišti ujít. Jaký by měl být správný golfový bag, a který z typů golfových bagů je pro vás nejvhodnější?

Jak zvolit golfový bag
Asi žádný golfista si nedokáže představit, že by veškeré své golfové vybavení měl nosit v rukou. Vhodný tak pro něj bude golfový bag, do kterého si může uložit golfové hole, míčky, týčka či další golfové doplňky, které během hry potřebuje. Existuje velká spousta golfových bagů, rozlišujeme však 4 hlavní skupiny bagů dle jejich použití.

Golfový bag stand
Tento golfový bag má pevný a vhodně vypolstrovaný zádový popruh, díky kterému se bag velmi pohodlně nosí. Hodit se bude především hráčům, kteří rádi hrají v členitém terénu a užívají si perfektního pohodlí. Bag má podpěrné nožičky, díky kterým je stabilní a při hře se vám z něj budou hole dobře vytahovat.

Golfový bagpencil
Ideální golfový bag pro trénink nebo na cestování, když nepotřebujete velký počet golfových holí. Tento bag připomíná tubus o průměru asi 20 cm a vyrábí se ve variantě s nožičkami i bez podpěrných nožiček. Je velmi skladný a lehký, nevýhodou však je, že se nedá postavit na zem kvůli jeho špatné stabilitě a tvaru, který svislé položení na zem neumožňuje. Tento bag se přenáší na zádech.

Golfový bag cart
Tento typ golfového bagu je nejrozšířenější. Umisťuje se na golfový vozík, což hráči umožňuje naprosté pohodlí s absencí nutnosti nosit bag na zádech. Jedná se o největší typ bagu, do kterého se vám vleze vše, co na golfovém hřišti potřebujete. V průběhu hry můžete bag položit na jeho pevnou plochu na dně bagu.

Vlastnosti správného golfového bagu
Při výběru golfového bagu, který si můžete vybrat jak samostatně, tak i v setu se všemi potřebnými holemi, dbejte na to, zda odpovídá všem vlastnostem, které se pokládají při koupi golfového bagu za nejdůležitější.

Tip na článek:  Jak pečovat a skladovat tarotové karty?

Kvalitní provedení
Při výběru golfového bagu se ujistěte, že je bag správně ušitý, nikde nepřesahují nitě nebo polstrování a produkt je pevný a robustní. Golfový bag doporučujeme vybírat pouze od světově známých značek jako je Callaway, Bennington, Hugo Boss, Jucad, Motocaddy a další. Jedině tak se můžete na kvalitu svého bagu spolehnout.

Správná velikost a typ
Pro maximální pohodlí při hře zvažte, v jakém prostředí se budete po většinu času pohybovat. Máte rádi hru v členitém terénu, na rovném trávníku nebo budete jen trénovat na odpališti? Od toho také odvíjejte výběr tvaru a velikosti vašeho golfového bagu. Pro větší vzdálenosti se vám určitě bude hodit bag na golfový vozík, na menší vzdálenosti oceníte praktický popruh na záda. Vyzkoušejte, co vám bude perfektně sedět.

Nepromokavost
Ne vždy je možné se připravit na veškerá překvapení, které vám počasí při hře přichystá. Pro případ, že by začalo pršet, je vhodné vlastnit bag, který je nepromokavý a ochrání vám vaše hole a veškeré další osobní věci. Golfové bagy bývají vybaveny i speciální pláštěnkou, ujistěte se, že ji vámi vybraný bag také má.

Praktičnost
Při delších cestách na golfovém hřišti u sebe nebudete potřebovat pouze hole, s sebou si budete chtít vzít i náhradní míčky, týčka, svačinu, nápoje, doklady nebo další osobní věci. Golfový bag by měl pojmout vše, co potřebujete. Vybírejte tedy takovou velikost, která vám bude vyhovovat, pozor si pak dejte na jeho váhu, která by měla být adekvátní pro daný typ a velikost bagu. Vybírejte takový bag, který má dostatečné množství kapsiček, do kterých si věci můžete uložit. Také se ujistěte, že má bag prakticky rozmístěné komory a kapsy.

Pohodlí
Golfový bag je vlastně taková cestovní taška pro golfisty, kde máte při hře uložené veškeré věci. Při procházení hřištěm by se vám měl nosit velmi pohodlně. Pohlídejte si, že je polstrování bagu při nošení na správném místě, pohodlné a rychle a dobře se dostanete do kapsiček a ke komorám s jednotlivými holemi. Pokud si ovšem vyberete jeden z bagů známých golfových značek, nemůžete šlápnout vedle.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *