Hledáte potřeby pro floristy a aranžéry květin?

Květiny! Vůbec si neumím představit život bez nich. Přinášejí nám potěšení svým vzhledem i vůní, ať je to doma či na pracovištích, ve váze, v květináči nebo na zahrádce, při slavnostních i všedních příležitostech.

Květinami vítáme novorozence, květiny nás provázejí v běžném každodenním životě, květinami se s člověkem loučíme…

Aby dojem z kytic a další květinové výzdoby byl ještě působivější, využívají se různé techniky aranžování květin.

Pro kvalitní květinové aranže jsou však nutné floristické potřeby a aranžérské materiály.

Dnešní trh skýtá nepřeberné možnosti v nabídce tohoto sortimentu. Vybrat si můžete všichni, ať už se chcete zabývat aranžováním květin pro radost svou či svých blízkých, při výzdobě domu nebo jiného interiéru, anebo zahrady při oslavách nebo párty; široká nabídka uspokojí i profesionální aranžéry.

Do základního vybavení floristy či aranžéra patří především vhodné nůžky, nože, kleště, dráty, spony, lepicí pásky, sešívačka, tavná pistole s náplní, různé aranžovací hmoty pro suché i vlhké vazby, spreje na živé květiny i suché vazby, sprej na lesk listů, lepidlo ve spreji, aj.

Další potřeby pro floristiku je třeba doplňovat průběžně – podle příležitostí, které mají kytice a květinové výzdoby korunovat.

 • sváteční příležitosti: Vánoce, Velikonoce, svátek svatého Valentina, památka zesnulých a další
 • slavnostní okamžiky: svatby, promoce, jubilea, svátky  
 • smuteční floristika                                                   

Zmiňme se například o období Adventu a Vánoc. Výzdoba se zde tradičně zaměřuje především na věnce a věnečky: věnec – uzavřený kruh symbolizuje věčnost.

Korpusy na vytvoření tohoto symbolu adventního období zakoupíte potřebách pro aranžování květin a floristiku. Korpusy se vyrábí z polystyrénu, šustí, slámy, proutí. A na stejném místě pořídíte všechny další propriety k jejich dotvoření:

 • svíčky (jednotlivě i sady, s popisem, různých tvarů, barev, velikostí, vůní)
 • bodce pod svíčky
 • stuhy (barevní, třpytivé, organza)
 • plátky sušeného ovoce (pomeranč, citron, mandarínka, jablko)
 • skořici
 • korálky
 • sušené listy, šišky, plody
 • sekané zelené dráty
 • vázací lýko a další
 • svícínky z kovu a skla
 • další přízdoby z přírodních i umělých materiálů  
Tip na článek:  Televize jako zdroj zábavy i odpočinku

Ke spojování jednotlivých částí a pro přízdobu používejte dráty, spony, špendlíky různých velikostí i barev a také tavnou pistoli. Věnce mohou sloužit jako dekorace na stůl, anebo jako závěsné.

Podobný sortiment můžete nakoupit během celého roku, vždy s aktuálním tématickým zaměřením. 

Nyní se blíží svátek svatého Valentýna. Pokud chcete svou milou potěšit kyticí, zkuste, pánové, tentokrát sami a podle vlastní fantazie zaranžovat květinovou vazbu. Koupíte květiny, vázací drát, organzu, přízdobu ve tvaru srdíček, a je to. Pak už jen můžete rozvinout svůj tvůrčí um.

A nejen kyticí – radost můžete udělat i připraveným a svátečně vyzdobeným stolem. Kupte svíčky ve tvaru srdce, které vytvoří útulné prostředí, různé přízdoby a třeba okvětní lístky na dekorování ubrusu. Jednak vám samotným tato činnost přinese uspokojení a srdce vaší milé při tomto romantickém přístupu zjihne.

Všechno, co budete potřebovat, pořídíte v potřebách pro floristy a aranžéry na stránkách www.lepaso.cz.

A proč běhat po městě od obchodu k obchodu a ztrácet čas i nervy?! Doma si v klidu můžete kdykoliv prohlédnout nabídku našeho e-shopuZde najdete vhodné zboží přehledně uspořádané, a můžete vybírat podle obrázků a uvedených parametrů.

Tak ať se vám daří

 floristé a květinoví aranžéři z lepaso.cz

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *