Kitchen Budget Cook Oven Stove  - furbymama / Pixabay

Myslíte si, že jsou nejoblíbenějšími hračkami pro holky panenky? Není to tak zcela pravda. Mnohem více aktivní zábavy nabízí hračky, které dětem umožňují napodobovat nás dospělé. Obvykle u poměrně banálních každodenních činností, jako je úklid a především vaření.

Dětská kuchyňka není jen pro holčičky

Dětské kuchyňky patří jednoznačně mezi must have hračky pro děti. V ideálním případě se pořizují již nejmenším holčičkám. V podstatě, jakmile umí chodit. V tomto případě je nutné dbát o to, aby každý dílek kuchyňky i její další vybavení byl pro takto malé dítě bezpečný. Maminky s velkou kuchyní či s prostorem propojeným s obývacím pokojem mohou kuchyňku umístit přímo sem, ne do samostatného dětského pokoje. Holčička tak může vařit s maminkou, ale používat k tomu svoji malou dětskou bezpečnou kuchyňku. Nebojte se však kuchyňku pořídit ani klukovi. Pokud patříte mezi pokrokové rodiče, je dobré zrušit zažité stereotypy, že k vařečce patří pouze žena, už v dětství. Vždyť nakonec kulinárii i tak ovládají spíše muži.

Tip na článek:  Dětské oblečení, které dobře vypadá a něco vydrží

Není kuchyňka jako kuchyňka

Hračky pro holky v podobě dětské kuchyňky je nutné pečlivě vybírat. Mezi kuchyňkami jsou totiž rozdíly. Některé se hodí pro menší, jiné pro větší děti. Podívejte se proto vždy dobře na velikost kuchyňky. Hrají si s nimi batolata, předškoláci i školáci, takže je logické, že jsou kuchyňky určeny spíše pro menší, nebo spíše pro větší děti. Samostatnou skupinu pak tvoří kuchyňky pro panenky. Ty jsou malé a „navaří“ v nich třeba Barbie vaší holčičky.

Holá kuchyňka nestačí

Dobrá dětská kuchyňka, se kterou si dítě skutečně vyhraje, potřebuje i další vybavení. Obvykle s kuchyňkou dostanete nějaké nádobí, ale rozhodně se jej hodí doplnit o další. Nezapomeňte ani na potraviny do dětské kuchyňky.Právě ty udělají z kuchyňky místo na hraní, které bude vaše holčička milovat.

Na co tedy při výběru dětské kuchyňky nezapomenout?

  • Hlídejte si správnou velikost dětské kuchyňky.
  • Rozlišujte kuchyňku jako hrací prostor a dětskou kuchyňku pro panenky.
  • Různé zvukem a světlem vybavené spotřebiče zvyšují atraktivitu hračky.
  • Nezapomeňte kuchyňku vybavit nádobím a potravinami.
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *