Současná doba na nás klade vysoké nároky. Každý chce fungovat v osobním i profesním životě na 100 % a zároveň být zdravý a aktivní. Zdraví máme však pouze jedno a je třeba o něj pečovat. Každodenní stres a neuvěřitelné životní tempo, kdy nemáme čas ani na kvalitní stravu, nás bohužel ženou spíše k lékaři.

Přiznejme si, jíme skutečně pravidelně a přiměřeně zdravě? Následující řádky nabízí několik tipů kvalitních knih o zdravé výživě a zdravém životním stylu.

Najím se a zhubnu

Absolutně výstižný název knihy. Díky jejím radám pochopíte, jak vaše tělo funguje, po čem touží, a především co je pro něj nejvhodnější. Zjistěte, jak se svým tělem efektivně pracovat a bez zbytečných, šílených diet, se doslova „projezte“ k nové, zdravé a štíhlé postavě.

Kniha poukazuje také na důležitost psychologie při hubnutí a čtivou formou popisuje praktické návody, jak krok za krokem přejít na nový a účinný způsob stravování. Kniha o hubnutí nabízí příběh pětatřicetileté autorky, která většinu svého života trpěla nadváhou. Nyní se však specializuje na redukční dietu, sportovní výživu nebo alternativními směry ve výživě.

Zdraví a fit po celý život

Ačkoliv se to nezdá, i „fit“ pokrmy mohou být lahodící oku i chuťovým buňkám. Stačí jen vědět, jak na ně. Autor knížky Zdraví a fit po celý život boří řadu mýtů a mylných představ o stárnutí a dietách.

Hravou formou představuje čtenářům chutné, zdravé, a především výživné recepty. Jako bonus jsou zde příklady nákupních seznamů, jednoduchých cvičení a meditace. Na stránkách naleznete také jednotlivé jógové pozice a informace o důležitých vitamínech a doplňcích stravy.

Život bez pšenice

Autor William Davis v této knize odhaluje překvapivá fakta o dnešní moderní pšenici. Rozebírá původ, vývoj a také nynější roli v lidském jídelníčku. Pšenice byla v dávných dobách základní a velmi vydatnou potravinou. Dnes je geneticky upravena pro nižší „výrobní“ náklady a vyšší zisky.

Tip na článek:  Biosilk

Pšenice, kterou dnes známe, má na naše zdraví horší vliv než samotný stolní cukr. Vyvolává závislost, hlad, přejídání a způsobuje únavu. Autor se v této publikaci soustředí na tloustnutí a hromadění tuků, dále např. celiakii nebo revmatickou artritidu. Předkládá čtenářům argumenty, proč pšenici z jídelníčku raději úplně vyřadit a změnit tak svůj život.

Rychlé večeře

Kdo by netoužil mít rychle nakoupeno a uvařeno? Večeře nemusí být náročné na přípravu, aby byli chutné a oku lahodící. Všechny recepty v této kuchařce jsou hotové a připravené k servírování během 30 minut a vychutná ji je celá rodina. Nalezneme zde recepty od lehkých salátů, přes nejrůznější verze těstovin, po ryby nebo originální omelety. Knížka Rychlé večeře se může pyšnit také triky, jak ušetřit ještě více času při přípravě lahodných pokrmů.

50 nejzdravějších superpotravin

Dnes jsou tzv. „superpotraviny“ neuvěřitelným pojmem. Málokdo jim však tak úplně rozumí a pouze se nechá nalákat poutavou reklamou. Zjistěte, co vlastně svému tělu dopřáváte za potraviny, jaké jsou jejich nutriční hodnoty a vliv na vaše zdraví.

Autorka knihy, Brigitte Hamannová, představuje prokázané účinky superpotravin při léčení infarktu, rakoviny, diabetu či alergií nebo zánětů atd. Seznam padesáti superpotravin představuje také množství vitamínů, antioxidantů a dalších tělu prospěšných látek.

Detox smoothies

Další bestseller známe autorky Eliq Maranik, představuje jednoduchou přípravu smoothie z lokálních či sezónních surovin. Detoxikujte svůj organismus a dopřejte mu tolik potřebnou očistu alespoň několikrát za rok.

Kniha je dokonalým průvodcem v cestě za detoxem. Pomůže na něj připravit, podá pomocnou ruku v jeho průběhu a nezapomene vás upozornit na vedlejší účinky nebo na to, jakým potravinám se vyvarovat. Pochutnejte si na čerstvých šťávách a podpořte své zdraví a imunitu!

Další knižní tituly zaměřené na zdravou výživu i další žánry najdete na stránkách www.poznani-knihy.cz nebo přímo na naší prodejně v Olomouci.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *