Zařizování nového bytu či domu sebou nese hned několik výzev. I když by se to nemuselo na první pohled zdát, jednou z nich je výběr dveří. Ty jsou totiž důležitým prvkem v našem interiéru, a to nejen kvůli své funkčnosti, ale i vzhledu.

Rozměry dveří dokážou udělat divy

Tato rada se bude hodit především těm z vás, kteří se teprve pouští do plánování bytu či rekonstrukce místnosti. Ve vzhledu interiéru totiž hraje velkou roli právě velikost dveří, s jejichž pomocí tak můžete daný prostor i opticky zvětšit.

Většinou jsou však rozměry dveří přisuzovány spíše pohodlí během dne, kdy jimi musíte neustále procházet sem a tam. Obecně platí, že užší dveře s šířkou do 600 mm se hodí do menších místností, jako je například spižírna nebo koupelna. Naopak u místností, ve kterých trávíte nejvíce času, byste měli použít dveře s šířkou minimálně od 700 mm.

Design je základ

Při výběru interiérových dveří byste samozřejmě měli brát zřetel na jejich design, který by neměl v dané místnosti působit jako pěst na oko. Naopak byste se měli snažit, aby v ní dveře působily přirozeně a zbytečně na sebe nepoutaly pozornost. V ideálním případě byste je měli vybírat s ohledem na interiér a použité barvy v něm.

Tip na článek:  Potřebujete extra prostor? Vyzkoušejte plechovou garáž!

Snažte se tedy vždy vybírat alespoň mezi stejnými odstíny, které budou spolu dokonale ladit. Zaměřit se můžete i na materiály, které jsou v místnosti přítomné. Může se jednat například o dřevo nebo sklo, přičemž i ty mohou být použity na výrobu vašich dveří. U dřeva zaručeně vsaďte na dýhované dveře, které mohou mít například motiv dubu či sukatého dubu.

Dlouhou životnost vám zaručí kvalitní materiály

Pokud chcete, aby vám vaše nové interiérové dveře posloužily dlouhá léta, měli byste je vybírat opravdu pečlivě. Zde hrají podstatnou roli použité materiály, které samozřejmě přispívají k celkové životnosti dveří. Mezi ty nejodolnější se řadí již zmíněné dýhované dveře, které jsou považovány za výrobek prémiové kvality.

Jejich název je odvozen od takzvané „dýhy“ neboli 0,7 mm vrstvy dřeva, kterou jsou dveře potaženy. Nejen díky tomu disponuje mnohem vyšší odolností než klasické dveře. V ní hraje roli i výplň, kterou v tomto případě představuje plná protihluková deska. Dveře jsou navíc opatřeny i kovovým profilem, který zajistí jejich maximální pevnost. S tím se u běžných dveří s výplní z papírové voštiny či dřevotřísky jen těžko setkáte. K ještě větší odolnosti pak přispívá speciální laková úprava, která chrání dveře před vnějšími vlivy či poškrábáním.

Výhody dýhovaných dveří:

  • skvělý design,
  • dlouhá životnost,
  • vysoká odolnost a pevnost,
  • vyšší tepelná a protihluková izolace.
  • ekologičtější alternativa ke klasickým dveřím.
  • každé dveře jsou originál.
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *