Obývací pokoj je místem odpočinku, setkávání s rodinou či nejbližšími přáteli, filmových zážitků, ale i pracovních povinností. Pokud místnost teprve zařizujete nebo jste se po dlouhém rozmýšlení rozhodli pro její kompletní rekonstrukci, připravte se na to, že tento proces bude vyžadovat spoustu umu a dovedností k tomu, abyste vytvořili dokonale sladěnou místnost, v níž bude odpočinek i práce v naprosté harmonii. Zařizujete-li menší či atypický obývací pokoj, budou se vám hodit následující řádky, na kterých probereme nejen nábytek do obývacího pokoje, ale také barvy či možnosti, které máte při rozdělení pokoje na několik odlišných zón.

Pozor na citlivé oddělení zón

Má-li obývací pokoj sloužit k vícero účelům, je dobré jednotlivé zóny oddělit. Na pomoc si můžete přizvat nejen nábytek, ale také třeba přenosné paravány či v daném místě vytvořit „zelenou clonu“ – místo, kterému budou dominovat pokojové rostliny, jež pokoj žádoucím způsobem oživí. Využít můžete ale také bok rohové sedačky, domácí bar či vinotéku nebo police a skříně různých výšek a velikostí. Vždy ovšem dbejte na to, ať do pokoje prostupuje dostatek slunečních paprsků od oken.

Tip na článek:  Vybavení obývacího pokoje není vždy hračka. Nebojte se experimentovat a dbejte především na design

Bojujete s místem?

Pokud jste v obývacím pokoji limitování místem či jeho atypickými rozměry, pokoj opticky prosvětlete a rozšiřte správně zvolenou barevnou kombinací. U malých a atypicky tvarovaných pokojů doporučujeme využít světlejších barev či jejich krémových kombinací. Ty mohou oddělit jednotlivé zóny, ale dodat také tmavším či zapadlejším koutům nový ráz.

Jaký nábytek do obývacího pokoje zvolit?

Zaujaly vás moderní obývací pokoje nebo tíhnete spíše k jejich rustikálnímu vzezření? Ať už bude vaše volba jakákoli, pokud bojujete s místem, pak doporučujeme nechat si navrhnout nábytek přesně na míru. Potenciál pokoje tak využijete na maximum a nábytek postavíte i do koutů, které by zůstaly za jiných okolností zcela nevyužité. Návrhy obývacích pokojů si můžete u mnohých firem nechat vypracovat zdarma a poté se sami rozhodnete, kterému návrhu dáte přednost.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.