Jak jsme modernizovali byt sádrovými obklady

Dnešní článek využijeme k tomu, abychom Vám ukázali, jaký jsme obdrželi dopis od našeho čtenáře, který v něm popisuje modernizaci svého bytu. Mirek se s přítelkyní rozhodl využít k jakémsi obohacení svého obydlí sádrový obklad, aby se tak zbavili strohosti bílých stěn. Ty z bytu vytvářely spíše nemocniční vzhled, který nijak nevynikal. Napříč tomu obklady ze sádry jsou v současnosti velkou novinkou a hitem v obkládání stěn. Nyní už předáváme slovo panu Mirkovi.

S přítelkyní jsme dlouho přemýšleli o tom, že bychom mohli náš byt nějakým způsobem zútulnit a současně navodit nějakou moderní neotřelou atmosféru. Po dlouhém procházení všech možných i nemožných hyper-super hobby marketů nám padly do oka dekorační obklady ze sádry. Mělo to však jeden háček. Ty, které jsme s obchodním domě spatřili vypadaly strašně uměle a měly velmi viditelné spoje, což se nám ani trochu nelíbilo.

Sedli jsme tedy k internetu a hledali jsme tak dlouho, až jsme našli sádrové obklady imitace kamene. V podstatě se jednalo o obklady, které svým vzhledem připomínaly kámen. Na povrchu obkladů bylo skutečně vidět i to jemné žilkování a žíhání, které je pro kámen typické. V tu chvíli bylo jasno a pak už jen následovalo vybírání dle konkrétních typových tvarů, struktur a barev. Nakonec zvítězilo béžové provedení, které se nám bude hodit k dřevěné podlaze a bílému stropu. Bude vytvářet takový jakýsi přechod mezi bílou a hnědou.

Tip na článek:  Sekačky: nezapomeňte je uložit k zimnímu spánku

Po úspěšném nákupu následovala otázka, jakým způsobem dostaneme obklad na naši zeď. Po dlouhém zjišťování a pátrání jsme narazili na komplexní návod u prodejce, kde jsme obklad zakoupili. Po prostudování všech kroků jsme zjistili, že to nebude žádná věda a poradíme si i bez odborné pomoci. Poté, co nám byly sádrové obklady doručeny, jsme se na to vrhli.

Přítelkyně na rubovou část obkladu nanášela flexibilní lepidlo a já jsem poté obklady přitláčel ke stěně a dohlížel na dodržování roviny. Na konci stěny se obklad jednoduše zaříznul. Práce nám šla od ruky a za půl soboty bylo hotovo. Jsme moc spokojení a můžeme obklady ze sádry imitující kámen všem jen doporučit.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *