Bed Bedroom Pillow Sleep Room  - Tama66 / Pixabay

Dřevěný nábytek se v našich domácnostech používá už po staletí. A ve hře není jen skvělá dostupnost tohoto materiálu, ale také jeho jedinečné vlastnosti. Málokdo to ví, ale postel z masivu má příznivý vliv třeba i na klima v ložnici.

A vše začíná už u roubenek. Možná si vybavíte, co se stane, když do těchto staveb vstoupíte. Vzduch uvnitř je vždy příjemně vlhký, lehce voní a dobře se vám v něm dýchá. A nábytek z masivu má podobné vlastnosti.

Když je ve hře voda a vodní páry

Celé kouzlo tkví v okolní vlhkosti. Když je jí ve vzduchu přebytek, masivní postele nebo třeba skříně z masivu ji přirozeně nasají a uskladní na horší časy. A jakmile se vzduch vysuší, opět ji do prostoru uvolní. Tento proces přitom nemá na odolnost a trvanlivost tohoto materiálu žádný vliv. Jde zkrátka o jeho přirozené chování.

Navíc zejména ze staršího nábytku, pro jehož konstrukci bylo použita lepidlo, se mohou uvolňovat škodlivé chemikálie a další nežádoucí látky. A ty bychom v ložnici určitě nechtěli.

Tip na článek:  Moderní měřiče spotřeby nabídnou i mnoho vychytávek

Masivní nábytek opravdu něco vydrží

Je opravdu bytelný, nepodléhá běžným vnějším vlivům, nedeformuje se apod. Není tedy výjimkou, že se masivní postel nebo dřevěné skříně dědí doslova z generace na generaci. Drobné vady, jako např. nepříjemné vrzání při každém otočení, se dají totiž snadno vyřešit (v tomto případě dotažením šroubů).

Odolnost proti nárazu i otěru

A další pozitiva? Nemusíte se o své skříně ani postele z masivu bát, pokud na ně něco spadne. Jen opravdu těžký předmět dokáže na dřevu udělat vryp, cokoliv jiného je odpruženo bez problémů. A jestliže přece jen k nějakému poškrábání či jinému poškození dojde, je náprava opravdu snadná.

Jakékoliv poctivé dřevěné postele a další vybavení do domácnosti totiž stačí jen přebrousit, a poté namořit, či natřít vhodným lakem anebo barvou. Výsledkem bude nábytek, který vypadá opravdu jako nový. Podobného efektu s dřevotřískou nebo dýhovanými deskami nikdy nedosáhnete.

Prolistujte si katalog s masivním nábytkem a postelemi na www.extra-nabytek.cz/postele-z-masivu

Nábytek z masivu má své kouzlo
Nábytek z masivu má své kouzlo
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *