Bed Bedroom Pillow Sleep Room  - Tama66 / Pixabay

Dřevěný nábytek se v našich domácnostech používá už po staletí. A ve hře není jen skvělá dostupnost tohoto materiálu, ale také jeho jedinečné vlastnosti. Málokdo to ví, ale postel z masivu má příznivý vliv třeba i na klima v ložnici.

A vše začíná už u roubenek. Možná si vybavíte, co se stane, když do těchto staveb vstoupíte. Vzduch uvnitř je vždy příjemně vlhký, lehce voní a dobře se vám v něm dýchá. A nábytek z masivu má podobné vlastnosti.

Když je ve hře voda a vodní páry

Celé kouzlo tkví v okolní vlhkosti. Když je jí ve vzduchu přebytek, masivní postele nebo třeba skříně z masivu ji přirozeně nasají a uskladní na horší časy. A jakmile se vzduch vysuší, opět ji do prostoru uvolní. Tento proces přitom nemá na odolnost a trvanlivost tohoto materiálu žádný vliv. Jde zkrátka o jeho přirozené chování.

Navíc zejména ze staršího nábytku, pro jehož konstrukci bylo použita lepidlo, se mohou uvolňovat škodlivé chemikálie a další nežádoucí látky. A ty bychom v ložnici určitě nechtěli.

Tip na článek:  Zahradní nábytek: Co by zaručeně nemělo na vaší zahradě chybět?

Masivní nábytek opravdu něco vydrží

Je opravdu bytelný, nepodléhá běžným vnějším vlivům, nedeformuje se apod. Není tedy výjimkou, že se masivní postel nebo dřevěné skříně dědí doslova z generace na generaci. Drobné vady, jako např. nepříjemné vrzání při každém otočení, se dají totiž snadno vyřešit (v tomto případě dotažením šroubů).

Odolnost proti nárazu i otěru

A další pozitiva? Nemusíte se o své skříně ani postele z masivu bát, pokud na ně něco spadne. Jen opravdu těžký předmět dokáže na dřevu udělat vryp, cokoliv jiného je odpruženo bez problémů. A jestliže přece jen k nějakému poškrábání či jinému poškození dojde, je náprava opravdu snadná.

Jakékoliv poctivé dřevěné postele a další vybavení do domácnosti totiž stačí jen přebrousit, a poté namořit, či natřít vhodným lakem anebo barvou. Výsledkem bude nábytek, který vypadá opravdu jako nový. Podobného efektu s dřevotřískou nebo dýhovanými deskami nikdy nedosáhnete.

Prolistujte si katalog s masivním nábytkem a postelemi na www.extra-nabytek.cz/postele-z-masivu

Nábytek z masivu má své kouzlo
Nábytek z masivu má své kouzlo
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.