Výběr krmiva pro psy

Obývá váš byt či rodinný domek čtyřnohý mazlíček – nejlepší přítel člověka? Ve snaze zajistit mu dlouhý a pohodlný život do jeho denního harmonogramu zařazujete dostatek pohybu, péče a lásky? Pak se zaručeně budete zajímat také o to, jaké krmivo je pro vašeho psího miláčka to nejlepší. Pojďte se společně s námi podívat, čemu byste měli přizpůsobit výběr krmiva pro psy a jak v rámci tohoto procesu nešlápnout vedle.

Maso jako přirozená potrava psa

Psi jsou ve své podstatě potomky vlků. Jejich trávicí systém odpovídá systému masožravců. Stejně tak ostré a špičaté zuby jsou určeny k trhání a polykání větších kusů masa, nikoli k dlouhému žvýkání, jako je tomu například u lidí. Je nám samozřejmě zcela jasné, že svého pejska dennodenně nevypouštíte „na lov“ ani mu každý den nevyvařujete masové speciality. Mnohem pohodlnější a časově nenáročnější je pořízení vyváženého granulovaného krmiva, či konzervy pro psy, jenž v sobě zahrnuje optimální poměr živin, minerálů, vitamínů a dalších nezbytných látek, které váš pes ke zdravému vývoji potřebuje.

Jak krmivo vybírat?

Ať jste se již zaměřili na výběr krmiva pro štěňata, dospělého psa či juniora, vždy nezapomínejte číst složení krmiva na jeho obalu. Vyhněte se těm krmivům, jejichž značnou část tvoří soli i těm, u nichž není maso přesného označení (jehněčí, kuřecí, vepřové, hovězí apod.) vždy na prvním místě. Vsaďte raději na taková, jež v sobě ukrývají bohatou zásobu bílkovin a vysoce kvalitních surovin. Sázkou na jistotu mohou být holistická krmiva, která se od těch klasických liší vysokým objemem čerstvých surovin v nejvyšší potravinářské kvalitě a značným množstvím masa.

Pozor na alergiky a psy s citlivým žaludkem

Máte-li doma pejska s citlivým žaludkem nebo psa, kterého sužují nejrůznější druhy alergií, vsaďte na snadno stravitelná a hypoalergenní krmiva neobsahující sóju nebo sójovou moučku. Ta je totiž považována za jeden z nejvýznamnějších a nejagresivnějších alergenů. Věříme, že výběr krmiva pro vás bude s výše uvedenými řádky hračkou a svému pejskovi dopřejete pouze to nejlepší.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..