Obývací pokoj je místností, která odjakživa zastává funkci relaxační i reprezentativní. Scházejí se tu totiž nejen rodiny, ale také návštěvy. Lidé zde konverzují, odpočívají a sledují televizi. Proto by měl obývací pokoj působit příjemně, útulně, ale také reprezentativně. A s ohledem na to, že dominantou obývacího pokoje je obývací stěna, je potřeba jejímu výběru věnovat dostatek pozornosti.

Obývací stěny představují vedle sedacích souprav nezbytnou a dominantní součást obývacích pokojů. Slouží nejen jako úložný prostor pro dekorace, knihy a další věci, ale také jako prostor pro umístění televize. Kromě své praktické funkce však plní i funkci dekorační. Pojďme se proto podívat jak takové obývákové stěny vybírat.

Tip na vybavení pokoje: Chcete, aby mělo srdce vašeho pokoje klasický, a přitom doopravdy elegantní vzhled? Pak vsaďte na staré dobré obývací stěny, které vám poskytnou dostatek úložného místa, ale zároveň se v nich najde i nějaký ten prostor pro vystavení oblíbených dekorativních předmětů.

Plánování koupě obývací stěny

Před tím, než půjdete vybírat samotnou obývací stěnu, potřebujete si vytvořit představu a získat informace potřebné k jejímu výběru. Rozmyslete se tedy, kde má být obývací stěna umístěna. Dané místo si pak přeměřte, ať máte představu o velikosti obývací stěny. Taktéž byste si měli rozmyslet, jaké by mělo být uspořádání obývací sestavy. Sestavy se totiž skládají z různých částí určených pro umístění televize, ukládání knih, pro dekoraci či nádobí. Je tedy třeba udělat si představu o poměru a rozmístění šuplíků, skříněk a polic. Před samotným výběrem můžete načerpat inspiraci a přečíst si další rady, jak na výběr obývací stěny. Zajímavé informace najdete například IDnábytek.cz.

Tip na článek:  Ekologické žehlení - jak šetřit energii a peněženku

Design a materiály obývací stěny

Při samotném výběru jsou důležité nejen rozměry a uspořádání, ale také použité materiály a design. Co se stylu obývací stěny týče, záleží samozřejmě pouze na vašem vkusu. Na druhou stranu by měla obývací sestava odpovídat stylu vašeho bydlení, hlavně stylu obývacího pokoje. V dnešní době existuje mnoho stylů, například rustikální, minimalistický, provensálský, atd. Stejně tak jako existuje pestrá nabídka nejrůznějších materiálů (lamino, dýha, masiv, atd.). Další informace o výběru stylu a materiálu najdete na Nábytek-dnes.cz.

Moderní obývací stěny najdete ZDE.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *