Garden Hut Garden Gazebo Summer  - hassangill / Pixabay

Pokud bydlíte v rodinném domě, neměli byste zapomínat ani na zahradu. Vytvořte si příjemné posezení, kde budete trávit spoustu času především během letních měsíců. V horkých letních dnech se však snažíte ochránit před slunečními paprsky, a k tomu slouží právě altán, respektive pergola. V následujících řádcích vám prozradíme, jaký je rozdíl mezi těmato dvěma staveními.

Jak poznat zahradní altán?

Spousta lidí si myslí, že altány a pergoly jsou jedno a to samé, přitom rozdíly mezi nimi jsou docela výrazné. Altán poznáte na první pohled, protože se jedná o samostatně stojící objekt na pozemku, tedy není součástí rodinného domu, respektive jiného stavení. Pro jeho výrobu se používá dřevo.

U altánu většinou chybí krycí stěna, bývá otevřený a někdy nemá ani pevnou podlahu. Dřevěné altány do prostředí zahrady přirozeně zapadají. V případě kvalitního dřeva vydrží dlouhá léta.

Tip na článek:  Vybavení obývacího pokoje není vždy hračka. Nebojte se experimentovat a dbejte především na design

Jak poznat pergolu?

Další možností je pergola, která bývá součástí rodinného domu, a tím pádem vytváří jakousi terasu a zvětšuje obytný prostor nemovitosti. Pergola mívá částečně či plně krytou střechu, někdy však bývá obepnutá jen popínavými rostlinami, záleží už na požadavcích a preferencích konkrétního zájemce. Pergoly se vyrábí z dřeva, ale i z hliníku.

Další možnosti pro zahrady

Zapomenout nesmíme ani na zahradní domky, jež mívají široké uplatnění. V letních měsících poslouží i k přespání, v zimních zase jako domky na nářadí. I vaše děti si v nich vyhrají.

V poslední době jsou žádané také sauny. Jestliže máte venkovní bazén, byl by hřích nepořídit si ještě i saunu. Po pobytu v sauně se zchladíte v bazénové vodě. Otužování tělu a organismu jako takovému prospívá. Podporuje imunitní systém.

Jestliže si tedy chcete objednat některé zahradní stavení, podívejte se do nabídky společnosti HEROLD – dětský svět a zahrada s.r.o., která nabízí nepřeberné množství řešení.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *