Vestavěné skříně jsou již několik let synonymem pro pohodlné uskladnění oděvů i potřeb do domácnosti. Jaké parametry by ale tento nábytek na míru měl splňovat, aby skutečně sloužil svým účelům? Podívejte se, na co dát při výběru pozor.

Podle vašich představ

Obrovskou výhodou skříní na míru je jejich přesné zacílení na váš prostor. S tím jde ruku v ruce také styl, který si pro svou skříň přejete. Vestavěné skříně by tak měly být koncipovány skutečně podle vašich představ, a to nejen co se jejich vnitřního členění týče, ale také stylově. Přejete si pro svůj prostor jednotící prvek v bílé barvě, který bude navíc opatřen zrcadly a zvýší tak optickou prostornost místnosti a dovede světlo i do posledního z koutů? Splňte si svůj sen. Máte naprosto jinou představu? Výborně, je na čase vyjádřit svůj názor a zrealizovat jej.

Pro vaši výšku

Vestavěná skříň musí být tvořena tak, aby korespondovala s vaší výškou. Pokud se výrobce na vaši výšku neptá, ihned zpozorněte a sami si řekněte, v jakých úrovních si přejete jednotlivé prvky skříně nalézt. Policový systém, výsuvy, sofistikovaná řešení zejména šatních skříní, nebo vestavěné prostory pro prádelnu či vstupní místnost musí být vždy tvořeny tak, ať předměty, které používáte nejčastěji, naleznete ihned. Bez nutnosti se jakkoli fyzicky namáhat. Například u šatní skříně by oděvy, které nejčastěji nosíte, měly být umístěny v úrovni vašeho hrudníku.

Tip na článek:  Jak prát oblečení? Víme, kterých chyb se vyvarovat!

Vlastní osvětlení a tichý chod dveří

Další prvek, po kterém vestavěné skříně doslova volají, je jejich samostatné osvětlení. Pokud si například v brzkých ranních hodinách přejete obléknout vybrané šatstvo, měli byste mít možnost přísvitu. Nikdo si nepřeje ostré světlo v místnosti, ale přesně cílené osvětlení konkrétního prostoru ve skříni. Stejně tak oceníte, když bude chod dveří co nejtišší. Samozřejmostí je pak tichý „dovírací” zámek, který zamezí hlasitému bouchnutí dveří.

Vestavěné skříně jsou možnost, jak si skutečně splnit sen.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *