Obývák by měl být především funkční, ale také vyrovnaný po estetické stránce. Právě to dělá většině lidí problémy, a to především proto, že nevědí, jak na bytový design. Ten dokáže zamotat hlavu téměř každému, a proto není od věci řídit se radami zkušených odborníků. Ti vám totiž poradí, jak můžete vzhled interiéru dotáhnout k dokonalosti.

Při výběru nábytku si dejte pozor na funkčnost

Pokud se rozhodnete vybavit svůj obývací pokoj nábytkem, měli byste se řídit zejména svými vlastními potřebami a životním stylem. Většina lidí už dnes upouští od rozsáhlých obývacích stěn, které často zabíraly pouze prostor. Jestliže se řadíte mezi milovníky minimalismu, budou pro vás mnohem lepším řešením komody.

Ty jsou levnější, stabilnější a také vám zaberou méně místa. V první řadě vás překvapí především velký úložný prostor, díky kterému se vám do komody vejde mnohem více než do již zmíněné stěny či klasických skříní. V tomto ohledu se vyplatí už při jejich výběru přemýšlet nad tím, co do nich budete ukládat, a jaké rozložení úložného prostoru pro vás bude ideální.

Tip na článek:  Zařizujeme dětský pokoj snadno, rychle a bezpečně

Nebojte se v obývacím pokoji kombinovat různé materiály

Jestliže vsadíte na zmíněné komody, měli byste řešit i jejich design. V tomto případě je důležité, aby vámi vybraný nábytek ladil s celkovým designem obývacího pokoje. Podle zkušených designérů se nemusíte bát kombinovat širokou škálu materiálů a motivů od dřeva až po beton. Každopádně je vždy důležité, aby vámi vybrané kousky ladily alespoň po stránce odstínů.

Skvělou a velmi oblíbenou kombinací je například přírodní kámen a dřevo z masivu. S ním můžete jednoduše kombinovat i další materiály, jako je beton nebo sklo. V žádném případě se však nevyplácí materiály zbytečně překombinovávat, což může někdy působit až příliš rušivě. Pozor si dejte i na kvalitu materiálů, které by měly být především odolné a pevné, čímž vám zajistí dlouhou životnost nábytku a dalších bytových prvků.

Vybavení obývacího pokoje není vždy hračka. Nebojte se experimentovat a dbejte především na design
Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *