Máte se v příštích několika týdnech přestěhovat do nového příbytku? Možná už brouzdáte na internetu a hledáte ideální nábytek, který se vám do nového bytu či domu bude skvěle hodit. Jenže ještě předtím, než nábytek objednáte, se vyplatí sbalit si vše, co si s sebou budete brát. Na pomoc si v ideálním případě přivolejte stěhovací firmu, která se postará o bezproblémové, a především rychlé stěhování bytu či domu. To je ten první krok, který je třeba udělat, pokud se chcete přestěhovat. Vybírejte ideálně lokální firmu nebo s ověřenými referencemi, zvláště u stěhování Praha je třeba dobře vybírat.

Druhým krokem je papírování

Ještě předtím, než začnete věci balit do krabic, je důležité všechno sepsat. Papírová příprava na stěhování usnadní práci i samotným stěhovákům, kteří tak snadno zjistí, jak velkou dodávku si mají vzít na pomoc. Kromě sepsání všeho, co s vámi pojede do nového příbytku, byste měli taktéž dát vědět zaměstnavateli, že měníte svou adresu. Kromě toho je třeba změnu adresy říct i lékařům, případně finančnímu úřadu, pakliže jste osobou samostatně výdělečně činnou a měníte svou provozovnu. A samozřejmě nezapomeňte informovat dodavatele elektřiny a plynu, taktéž poštu a další.

Tip na článek:  Soudní překlad: specifický dokument, který může mnohé ovlivnit

Třetím krokem je balení

Pokud máte stěhování vyřešené po papírové stránce, měli byste se vrhnout do stěhování v pravém slova smyslu čili do balení věcí a následného přemísťování věcí z bodu A do bodu B. Při balení se rozlučte s věcmi, které nepotřebujete. Nepřetahujte krámy z jednoho místa na druhé, stejně vám i v novém příbytku budou překážet a nebudete je potřebovat. Navíc čím méně věcí budete mít, tím méně věcí vám bude překážet, než se odstěhujete.

Vynést, přestěhovat a uklidit

O vynesení a přestěhování věcí se vám postará stěhovací firma, na vás však zbyde úklid starého příbytku. Pokud se například stěhujete z nájmu, ve smlouvě je určitě jasně uvedeno, že byt musíte předat v původním stavu. Proto vezměte do rukou koště a pak jeďte do svého nového domova.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *