Palivové dřevo se stalo velmi žádaným palivem. K přednostem patří, že jde o celkem levnou záležitost s vysokou výhřevností. Zároveň se může jednat o doplňkový zdroj tepla v domácnostech, kde se vytápí pomocí elektřiny nebo plynu.

Široká nabídka palivového dřeva

Chcete nakupovat palivové dřevo online? Můžete! V nejširší nabídce rovnaného a sypaného dřeva na paletách v České republice je k dispozici třináct druhů dřevin. Lze si vybrat to nejvhodnější dřevo nejen na topení, ale také na uzení, grilování apod. Zároveň je velmi příjemné, že bezplatný rozvoz až k vám domů je možný už od jedné objednané palety. Doprava zdarma se týká celé republiky.

Výhody palivového dřeva

Palivové dřevo se řadí k nejlevnějšímu palivu. Jedná se o obnovitelný zdroj energie, tudíž se tolik nezatěžuje životní prostředí. Na topení se nejvíce hodí tvrdé palivové dřevo. Velkou oblibou zůstávají krby v interiéru i exteriéru. Hořící krbové dřevo a jeho praskání podtrhuje pohodovou atmosféru a pochopitelně zajistí i komfortní sálavé teplo. Do domácností využijete především suché palivové dřevo, protože se považuje za nejlevnější zdroj tepla. U štípaného palivového dřeva platí, že schne dvakrát rychleji než dřevo v celku.

Tip na článek:  Neodbývejte komínový systém

Výhřevnost dřeva

Výhřevnost se přirovnává k hnědému uhlí. Výhřevnost však určuje hlavně vlhkost dřeva – čím více je vysušené, tím má vyšší výhřevnost. Na topení se hodně hodí například dubové dřevo s výbornou výhřevností. Hoří pomalým plamenem a vydrží dlouho. Navíc má nízkou popelnatost. Využijete ho do kamen, krbů a dřevoplynových kotlů. Mezi nejkvalitnější palivové dřevo ještě patří buk lesní a habr. Bukové dřevo se vyznačuje celkem rychlou vysychavostí, vysokou výhřevností a pomalým hořením. Jiskry unikají během hoření jen málo. Buk využijete do všech druhů kotlů, kamen a krbů. Vzhledem k neutrálnímu zápachu si ho pořiďte i k uzení a grilování.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *