Vlivem ubývajících zdrojů se zvyšuje cena za energie a lidé se čím dál více snaží právě zde ušetřit. Naštěstí jsou si tohoto jevu dobře vědomi i výrobci a své výrobky konstruují stále efektivněji. To, co začíná snahou stavebníků o minimalizaci ztrát tepla pláštěm budovy, nyní doplňují výrobci topných zařízení. Jenže stále je co vylepšovat a to především v detailech. A právě proto přišla firma Elsymco s nenápadným, ale za to velice efektivním řešením v podobně dodatečných nebo alternativních ventilátorů.

Jeden princip pro dva druhy vytápění

Elsymco nabízí dva druhy tangenciálních ventilátorů. Jedny jsou určeny pro podlahové konvektory, druhé pod radiátory. Oba druhy mají stejné poslání a výhody. Nuceným prouděním vzduchu přes topné těleso dochází ke zlepšení topného výkonu. V případě radiátoru je nárůst topného výkonu, v závislosti na otáčkách, 50-100% v případě konvektoru až 500%. Bez ventilátoru by vše záviselo pouze na přirozeném proudění vzduchu, které je způsobeno rozdílem teplot. To je však pomalé a při určitých podmínkách navíc může dojít k hromadění teplého vzduchu pod stropem a studeného u podlahy. Kromě rychlosti je dalším negativem také dosah topného účinku. Oba tyto problémy řeší nucená cirkulace vzduchu.

Kde a kdy lze ventilátory využít?

Případem, kdy je instalace dodatečného ventilátoru naprosto ideální, je nedostačující výkon podlahového konvektoru bez ventilátoru. To se může nejčastěji projevit rosením prosklených ploch. Vesměs se nemusí jednat pouze o špatně dimenzovaný výkon konvektoru, ale třeba nedostatečné tepelně izolační vlastnosti zasklení okna. Tak či onak – zvýšení výkonu konvektoru účinným ventilátorem rosu na okně spolehlivě odstraní. Dalším případem může být sice dostatečně výkonný, ale neúnosně hlučný ventilátor konvektoru, kde je výměna za ventilátor Elsymco ideální volbou. Jedná se totiž o velice tiché ventilátory s deklarovanou hladinou hluku jen 22-38 dbA. V neposlední řadě je třeba uvést velice užitečný druh ventilátoru, tzv. aktivátor. Jde o řešení určené pro zefektivnění vytápění deskovými radiátory tím, že zlepšuje celkovou cirkulaci vzduchu v místnosti. Nyní se můžete konečně rozloučit se studeným vzduchem u podlahy a promrhanými penězi ve formě tepla nahromaděného pod stropem!

Tip na článek:  Moderní tapety na vaši zeď

Jednoduchost a efektivita jdou ruku v ruce

Další nespornou výhodou Elsymco ventilátorů je jednoduchost montáže, jež nevyžaduje žádné složité stavební úpravy. S konkrétní montáží zákazníkům samozřejmě osobně nebo na oficiálních stránkách http://www.elsymco.cz/ poradí zkušení technici. Neméně skromné jako na instalaci jsou tyto ventilátory i ve spotřebě elektrické energie. Spadají do energetické třídy AAA a odběr nemají větší, než nabíječka mobilního telefonu. Nemusíte se tedy obávat, že by úspora na vytápění byla kompenzována vysokými účty za elektřinu.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..