Kovovýroba a jiná průmyslová odvětví se neobejdou bez pomocných nástrojů umožňujících přesné měření a následné řezání nebo jiné způsoby dělení materiálu. Přesná měřidla a kalibry zajistí vznik kvalitního výrobku.

Jak na výběr měřidel

Různé obory potřebují dodržet přesné rozměry pro své výrobky, proto je nepřípustné používat nekvalitní nástroje, kde může dojít při měření k nežádoucím odchylkám. Přesnost zajistí kvalita od profesionálních výrobců. Dobré je mít k dispozici několik měrek a kalibrů, aby mohlo dojít k porovnání u měřeného výrobku. Měřidla a příslušenství Michovský-TOOLS s.r.o se specializují na dílenská měřidla ke strojírenskému a průmyslovému využívání. Široká nabídka měřidel je spojena s vysokou přesností měření u veškerého nabízeného sortimentu. Nástroje mají prodlouženou životnost a různé měřící rozsahy.

Víceúčelová měřidla

Víceúčelová měřidla mají možnost rychle a efektivně měřit hloubky, výšky, vnější i vnitřní rozměry. Při měření se můžete spolehnout na nejvyšší přesnost. Mezi základní dílenské vybavení se řadí hlavně posuvná měřítka. K dostání jsou v klasickém provedení nebo v moderním digitálním. Nechybí ani nabídka extra dlouhých měřítek, posuvných měřítek s úchylkoměrem nebo hloubkoměrem.

Tip na článek:  Sportovní poháry a trofeje jako odměna pro vítěze i poražené

Posuvné měřítko s aretačním šroubkem může být třeba vyrobeno z nerezové oceli s matně chromovanou stupnicí s hloubkoměrem a s čelistmi k vnitřnímu měření. Aretace u posuvného měřítka se řeší také pomocí tlačítka. Jiné druhy měřítek mají odečítání bez paralaxní chyby a dvojité vedení V drážky. K měřidlům patří mikrometry, dodávané na trh v několika druzích – na měření drážek, na závity, třmenové, s talířkovými měřícími doteky. Mikrometrická měřidla se zakládají na mikrometrickém šroubu a měří malé předměty s ohledem na velkou přesnost. Měřený rozměr se určí podle délky vyšroubování obsaženého šroubu.

Podobné články na Triomar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..