Coffee Beans Coffee Background Food  - DerPate25 / Pixabay

Pokud chceme svou mysl povzbudit k aktivitě, dopřejeme jí obvykle šálek kávy, který ji zásobí cenným kofeinem. Ten působí jako stimulant a skvěle podporuje naše kognitivní schopnosti. Ovšem bylo by chybou si myslet, že právě káva obsahuje jediný dostupný zdroj kofeinu pro naše tělo.

Právě proto obsahují kvalitní doplňky stravy tuto látku také z jiných zdrojů. Například doplněk stravy Kofex od společnosti Naturvita spoléhá i na jihoamerickou guaranu. Toto nenápadné načervenalé ovoce má v sobě totiž mnohem víc kofeinu, než by vás možná napadlo. Guarana je liánovitá rostlina, která pochází z oblasti Amazonie a mnoho domorodých kmenů ji považuje za posvátnou a věří, že v ní je ukrytá síla.

Jak vlastně působí kofein na naše tělo

Pokud chceme povzbudit své psychické i fyzické zdraví dlouhodobě, pak sázíme především na vitamíny a minerály. Takto svou krásu a zdraví podporujeme takříkajíc preventivně. Ovšem jako akutní první pomoc při náhle vzniklých problémech s koncentrací se nehodí.

Tip na článek:  Co čekat, když se rozhodnete pro elektrický skútr 

V takovém případě ovšem nemusí přijít na řadu jen káva, která mnoha lidem nedělá dobře na žaludek. Stejně účinné budou i přírodní produkty obsahující kofein v té nejčistší přírodní formě. Kofein totiž především příznivě stimuluje centrální nervový systém. Dokáže tak oddálit únavu a zlepšit koncentraci, což se rozhodně počítá.

Kdy využijete kofein nejvíce

Je tedy vhodný pro chvíle, kdy se potřebujete maximálně soustředit, procházíte silným stresem nebo bojujete se zvýšenou psychickou zátěží. Proto ho tak často užívají řidiči, manažeři nebo třeba studenti před důležitými zkouškami.

To ovšem není všechno. Kofein umí také stimulovat fyzický výkon a pomáhá při únavě a vyčerpání. Vyplatí se rovněž kombinovat kofein z více přírodních zdrojů. Kofex proto k extraktu z kávy přidává i ten z guarany. V každé tabletě tak získáte 50 mg kofeinu. Více se dozvíte na Naturvita.cz, za výhodné ceny pak můžete nakoupit v e-shopu Gigalékárna.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *