Jaro se nese v duchu velikonočních oslav, nové energie a dlouho očekávaných začátků. Řada z nás se vrhne do generálního úklidu v našem příbytku i nitru. Pokud během úklidu dojdete k nezvratnému rozhodnutí, které se týká celkové nebo alespoň částečné rekonstrukce interiéru, pak jsou následující řádky určeny právě vám. V 5 jednoduchých krocích poradíme, jak takový byt zrekonstruovat a nedělat při tom zásadní chyby.

Umakart vyměňte za novotu

Největším problémem starých interiérů bývá obvykle nevzhledné, plesnivějící a zapáchající koupelnové jádro, které pamatuje již leccos. Přesto, že výměna umakartového jádra za to zděné nepatří mezi nejlevnější položky na onom pomyslném „rekonstrukčním seznamu“, ve finále tato změna navýší cenu nemovitosti a přispěje k všeobecnému komfortu.

Máte problém s místem? Vsaďte na zakázkovou výrobu!

Pokud jste limitováni prostorem, může být rekonstrukce interiéru ještě o něco náročnější. V takovém případě se dostává ke slovu zakázková výroba, díky níž můžete využít každý milimetr prostoru na maximum a dokonce i skrýt některé nevzhledné stavební vady. Velmi oblíbená bývá v této souvislosti kuchyně na míru, díky níž získáte dostatek pracovního prostoru i místnost přesně uspořádanou podle vašich představ a požadavků.

Tip na článek:  Aktuální trendy pro venkovní terasy preferují teak a modřín

Pozor na podlahové krytiny

Ať už se rozhodnete pro koberce, linoleum, kachličky nebo laminátové podlahy, vždy mějte na paměti, že by spolu měly ladit v celém bytě. Pokud je navíc byt tvořen výlučně propojenými zónami, je potřeba klást na tento bod ještě větší důraz.

Slaďte okna a dveře

Jedním z nevzhledných nešvarů moderních interiérů bývají špatně sladěná okna a dveře. Pokud bydlíte v menší garsoniéře a pořídíte si hliníkové vchodové dveře, pohlédněte se také po firmě, která dodává plastohliníková okna, jež budou ladit právě s vchodovými dveřmi. To samé platí také pro dveře interiérové.

S doplňky to příliš nepřehánějte

Každý – byť si sebekrásnější doplněk – se v průběhu času stane pouhopouhým lapačem prachu, který musíte neustále omývat a utírat. V místnosti tak postačí pouze hodiny na zeď, nějaký ten fotorámeček s fotografiemi vašich nejbližších nebo elegantní obraz. Keramické zvonečky, sloni nebo kočičky se dneska už zkrátka příliš nenosí.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..