Chystáte se ještě na dovolenou do teplých krajin? Určitě vám hlavou probleskne i to, co přivézt sobě, ale i vašim blízkým na památku či do vybavení vaší spíže, aj.

Jiný kraj, jiný mrav

Francie je proslulá vínem a sýrem. Kulinářský zážitek si tak můžete dopřát i doma. A není to jen o vínu. Místními specialitami, které tu stojí za ochutnání, jsou párky z vnitřností, ale i skvělá dijonská hořčice a provensálský med. Pomerančový likér vám doma svou vůní připomene nezapomenutelnou atmosféru.

PhotoMIX-Company / Pixabay

Itálie vás učaruje pestrou nabídkou těstovin. Pokud jste si minulý týden ještě vychutnávala těstoviny „al dente“ vytříbených italských ingrediencí, můžete si je koupit i domu. Těstoviny různých barev a tvarů lahodí svou chutí, ale i oku. Nezapomeňte ani na rýži Arborio, připravíte z ní chutné rizoto. Dezertní vína nebo citrónový likér vám přinesou zážitky nových rozměrů.

Řecko a jeho důkladné zpracování oliv vás bude lákat rovněž. Nejrůznější druhy odrůd oliv a jejich jiná aromatičnost vám napraví chuťové pohárky. Navíc se z nich precizně vyrábí i olivový olej. Olivy je možno přidávat do pokrmu i doma. Zapečte si je se sýrem nebo rybou a nebudete litovat.

Tip na článek:  Poradíme, kam na dovolenou k moři
stevepb / Pixabay

Bulharsko se pyšní velmi dobrou kvalitou svých mléčných výrobků. Nabízí pestrý sortiment zboží, který zahrnuje sladké výrobky, ale i slané. Kravské, ale i ovčí sýry jsou velmi chutné. Růžové květy, ze kterých se připravuje růžová marmeláda, dají medu úplně jinou chuť.

Chorvatsko je charakteristické pro oblast, kde se daří pršutu a dezertním vínům. Určitě si domu můžete odvézt i směs koření – čubrica, která se hodí ke grilovanému masu. Sardinky se špetkou citronu jsou také specialitkou.

silviarita / Pixabay

Černá Hora vyzívá svými skalisky, oblázkovými a písčitými plážemi, nádherným počasím a také kulinářskými zážitky. Přivezte si domácí slivovici, rakiji, víno, ale klidně i sušené houby, sýry, aj.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..