dubrovnik, croatia, kings landing

Chorvatsko se řadí mezi jedny z nejoblíbenějších destinací českých turistů, kteří tu tak tráví většinu svých dovolených. Většina lidí má však Chorvatsko spojené s různými stereotypy, kdy si jej často představují jako levnější alternativu dovolené. Ve skutečnosti ale tato jedinečná destinace nabízí mnohem více a dokáže i v mnohém překvapit. Podívejte se s námi na pět důvodů, proč byste měli Chorvatsko určitě navštívit.

Překrásné pláže

Chorvatsko nabízí širokou škálu pláží od malých skrytých zátok až po rozlehlé bílé písečné pláže. Některé z nejoblíbenějších pláží patří například Zlatni rat na ostrově Brač, nebo pláž Sveti Jakov na ostrově Lošinj. Pokud hledáte ubytování, určitě se najde i kvalitní hotel Chorvatsko poblíž jedné z těchto jedinečných pláží.

Bohatá historie a kultura

Chorvatsko je plné historických památek, od starověkých amfiteátrů až po středověké hrady a kostely. Navštívit můžete například historické centrum Dubrovníku, nebo Diokleciánův palác ve Splitu.

Tip na článek:  Cestujte svobodně, dobrodružně, s karavanem

Chutná kuchyně

Odjakživa je chorvatská kuchyně plná jedinečných chutí, které jsou ovlivněny kombinací italské, maďarské a rakouské kuchyně. Specialitou jsou například rybí pokrmy, čerstvé ovoce a zelenina nebo také tradiční pokrmy jako je cevapi či pasticada.

Aktivní dovolená

Tato destinace nabízí širokou škálu aktivit jako je plavání, potápění, vodní sporty, horolezectví, cyklistika nebo trekking. Prohlédnout si přitom můžete i jedinečnou přírodu, která vás uchvátí už na první pohled.

Klidná a přátelská atmosféra

Místní jsou velmi přátelští a ochotní, což dělá z Chorvatska skvělé místo pro cestování. Obávat se navíc nemusíte ani jazykové bariéry, jelikož je zde velmi rozšířený anglický jazyk – běžně se ale domluvíte i s češtinou.

Pokud hledáte kvalitní ubytování v Chorvatsku, pomůže vám s tím portál Hrvaska.net, kde narazíte na stovky možností ubytování, včetně levnějších rodinných penzionů, ale i luxusních apartmánů.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *