Víte, že až polovina e-shopů zanikne v prvním roce svého trvání a velká většina těch ostatních se jen taktak drží nad vodou. Aby Váš e-shop nepotkal stejný osud, je třeba stanovit si předem cíle, které je dobré při zřízení e-shopu zohlednit a zrealizovat.

Jen profesionální e-shop je základem úspěchu. Kdo jsou vaši klienti, co nabízíte, čím jste odlišní, zapamatovatelní, jaké jsou vaše silné a slabé stránky, máte představu o vašich výdajích a příjmech, kde chcete být např. za dva roky atd.

V první řadě je ale nezbytně nutné rozhodnout se hned na začátku, jestli je pro vás vhodný pronájem e-shopu, nebo e-shop na míru. Při zřízení e-shopu zohledněte tyto možnosti jak z pohledu jeho spravování, ale i finanční stránky. Každá varianta má své pro a proti.

Pronájem e-shopu je jednoduchou a pohodlnou možností

Pronájem e-shopu je výhodnou variantou pro všechny, kdo se nevyznají, nebo nechtějí mořit s jeho programováním, nemají zájem nebo znalosti pro každodenní řešení technických záležitostí. Tvorba e-shopu pro ně není prioritou.

Mohou být v této oblasti naprostými začátečníky a jejich cílem od samého začátku je naplno se věnovat prodeji a svým zákazníkům. Pokud zvolíte pronájem e-shopu, můžete se vlastně rovnou pustit do práce. Samotný e-shop si samozřejmě můžete nejprve vyzkoušet, abyste si byli jistí, že volíte správnou cestu.

Zaregistrujete si tzv. demoverzi e-shopu, kterou naprosto jednoduše přizpůsobíte svým představám. Vyberete, jak má vizuálně vypadat, vložíte do něj své zboží a pokud jste s jeho konečnou podobou a funkcemi spokojeni, zaplatíte si jeho ostrou verzi.

Tato forma eshopu má k dispozici mnoho funkcí, které budou váš prodej podporovat, jeho administrace je snadná, dokážete ho ovládat takřka intuitivně, grafické možnosti jsou přizpůsobeny aktuálním trendům a v neposlední řadě bude eshop uživatelsky dostupný vašim klientům nejen z PC, ale i z tabletů nebo mobilů.

Tip na článek:  Jak vám odštěpný závod může pomoci v podnikání?

Navíc jsou všechny jeho funkce pravidelně vylepšovány a rozšiřovány, takže se nestane nemoderním a nepoužitelným. Za pronájem e-shopu platíte většinou paušálně a minimálně na začátku vašeho podnikání se vám tato forma finančně vyplatí.

E-shop na míru bude do detailu odpovídat vašim vizím

Oproti tomu e-shop na míru může být oproti tomu pronajatému v mnoha směrech jedinečným. V případě, že chcete jedinečný e-shop, máte jasné vize a zřejmě také nejste v této oblasti úplným nováčkem, zvolíte si e-shop na míru.

Ten se naprosto přizpůsobí všem vašim potřebám, nebudete se muset s jeho podobou a funkcemi nijak omezovat. Protože bude unikátní, a to i vzhledově, může být pro vaše klienty o to více zapamatovatelným.

Pokud toužíte po tom lišit se, nezapadnout v davu a být jedineční, pořiďte si e-shop na míru. Stejně tak tuto variantu volte v případě, že pro vás nebude větší finanční investice na jeho počátku problémem.

E-shop bude vždy vaší vizitkou, proto je stěžejní postarat se o to, aby se jednalo o profesionální e-shop, který na Vaše klienty udělá dojem a bude pro ně také uživatelsky příjemný.

Mezi oblíbené profesionální řešení e-shopu patří i produkt brněnské společnosti Zoner inShop, který patří k tradičním řešením již od roku 1990. Umožňuje velmi detailní nastavení parametrů e-shopu a využívá praktického off-line klienta.

Nejste tak při práci závislý na internetovém připojení. Samozřejmostí je nabídka demoverze na 60 dní zdarma či možnost plynulého přechodu na zakázkové řešení na míru.

Bezplatnou demoverzi inShopu si můžete zřídit zde.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..