Moderní tapety

Mnozí považují moderní tapety na zeď za přežitek minulé doby, představí si ty, které bylo v minulosti vidět téměř v každém bytě. Tapety nebyly pěkné, ba ani kvalitní. Dnes je ale situace zcela jiná. Nabídka tapet na zeď je dnes velmi pestrá a rozmanitá. A navíc, tapety jsou dnes velmi moderní. Jsou považovány za vhodný bytový doplněk, který může dokonale oživit a zvýraznit každý interiér.

Sehnat se dají opravdu zajímavé modely tapet různých vzorů, barevnosti a materiálů. V minulosti se tapetami oblepit celý byt. Dnešní trend je jiný. Je velmi moderní otapetovat jednu stěnu, možná tak dosáhnout velmi zajímavý výsledný efekt celé místnosti. Většina tapet je dnes dokonce omyvatelná.

Jak na to?

Pokud jste se tedy rozhodli, že si tapetu umístíte i do svého domu či bytu, určitě vás zajímá, jak správně postupovat.

Tip na článek:  Chytré vychytávky, které využijete při úklidu i rekonstrukci!

Povrch před její aplikací musí být rovný, dokonale čistý a hladký. Pokud jsou na stěně nějaké díry, třeba je zasádrovať. Pokud se chystáme aplikovat tapetu na zeď, která byla již vícekrát omalovaná, je dobré, pokud starou barvu odstraníme tak, že ji seškrábeme. Stěnu je také třeba dobře umýt. Na začátek čisticím prostředkem, pak ji dobře opláchneme čistou vodou. Je třeba ji nechat dobře vyschnout.

Následně můžeme začít tapetovat. Pokud jsme si vybrali tapetu s napájeným vzorem je třeba dbát, abychom ji správně napájeli. Vždy je dobré, pokud jste při tapetování dva.

Moderní tapety zakryjí i drobné problémy

Nemusíte se bát, možná vám to na začátku nepůjde od ruky, ale postupně se do toho určitě dostanete a výsledný efekt bude určitě stát za to.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *