Pokud se chcete naučit perfektně jazyk a rozhodnete se navštěvovat klasický kurz pro veřejnost, mělo by vše probíhat následovně.

Pro naše potřeby jsme zvolili angličtinu v Brně.

Zadejte si do internetového vyhledávače heslo angličtina Brno nebo kurz angličtiny Brno a vyhledejte, jaké jazykové školy kurzy nabízejí. Na stránkách si nejlépe opište telefonní kontakt a do školy přímo zavolejte.

Před telefonátem si napřed vezměte papír a tužku a sepište si v bodech, co od kurzu očekáváte, jaké jsou vaše podmínky a připomínky.

Například takto:

  • Do kurzu mohu docházet kdykoliv v týdnu po páté hodině.
  • Výuka musí probíhat v blízkosti mého pracoviště.
  • Do kurzu chci chodit jednou týdně 90 minut.
  • Požaduji české lektory se zkušenostmi s výukou.
  • Přeji si, aby v kurzu nebylo víc, jak pět lidí.
  • Jsem úroveň A2 (test jazykové úrovně si lze vyplnit zde).

Potom, co si na papír urovnáte všechny své potřeby, samozřejmě můžete mít požadavek i na možnosti zakoupení kávy a nealka nebo wifi připojení, zvedněte telefon a zkontaktujte školu, která vám dle vašeho internetového průzkumu byla nejvíc sympatická a nejvíce Vám vyhovovala. Klidně obvolejte škol víc. Řiďte se heslem důvěřuj, ale prověřuj.

Ukázková hodina zdarma a prohlídka školy

Na základě telefonického hovoru si domluvte schůzku ve škole, abyste se podívali na prostředí, ve kterém se budete učit, a zjistili, zda vám škola takříkajíc sedí či nikoli.

Dnes již spousta institucí nabízí tzv. ukázkovou hodinu zdarma, kde se můžete přijít podívat přímo do výuky a zhodnotit tak, jak se vám škola i výuka jeví a následně se na základě této ukázkové hodiny rozhodnout, zda na kurz chcete nastoupit.

Škola by vám měla dát na výběr, zda chcete platbu uhradit v hotovosti nebo na účet, dát vám podepsat smlouvu o jazykovém kurzu a seznámit vás se školním řádem, bezpečností ve škole a pravidly výuky. Bezpečnost se často probírá přímo v první výukové lekci.

Tip na článek:  JŠ PELICAN: Naše plány pelikání

Průběh jazykového kurzu

Jazykový kurz by měl začínat vždy včas a probíhat dle požadavků vaší skupiny. Tzn., pokud se kolektivně dohodnete, že chcete probírat více gramatiku, konverzovat nebo zaměřit výuku přímo na nějaký obor, například lékařskou angličtinu, mělo by vám být ze strany školy i lektora vyhověno.

Kurz angličtiny lze „našroubovat“ na jakoukoliv potřebu.

Příkladem toho je pan Král, realitní makléř: „Kurz angličtiny v Brně jsem potřeboval zaměřený na reality. Musel jsem se naučit nabízet nemovitosti i zahraniční klientele, abych se přizpůsobil realitnímu trhu. Bohužel má angličtina nestačila, a tak jsem byl nucen vyhledat jazykový kurz Brno ušitý mé profesi na míru.

Domluvil jsem se s kamarádem, který vykonával stejné zaměstnání jako já, a společně jsme navštěvovali kurz angličtiny v jazykové škole PELICAN, kde nám vyšli naprosto vstříc. Naučil jsem se přesně to, co jsem potřeboval, a dnes se věnuji výhradně prodeji luxusních nemovitostí zahraničním klientům. Práce je to velice lukrativní a já si už rozhodně nemohu na cokoli stěžovat.“

Angličtina Brno vám tak pomůže v profesním i soukromém životě a nebudete se již nadále muset omezovat.

Nebojte se a klidně se ozvěte

Velký přínos na vašich nabytých znalostech mají samozřejmě lektoři. Nebojte se proto v případě nespokojenosti s lektorem stěžovat kompetentní osobě ve vámi zvolené jazykové škole, od které očekávejte rychlé řešení.

Nebojte se o cokoliv požádat a pamatujte si, že v dnešní době je velká konkurence a vy tak nemusíte zůstávat tam, kde se vám nelíbí. Vyžadujte přímý, individuální přístup a příjemné jednání, které z dobrého vychování samozřejmě oplácejte. J

Similar Posts

1 komentář

  1. Vyzkoušela jsem zavolat do vícero jazykových škol v Praze: Jipka, Glossa, Spevacek, Elvis, Lite a Presto. Téměř všechny školy mi nabídli možnost jedné hodiny zdarma. Určitě je dobré si toto vyžádat, protože pokud se na toto nezeptáte, tak hodinu zdarma nedostanete. Také bych dávala pozor na to, kde hodina může probíhat, někdy mi říkali, že je to v samém centru, ale nakonec to bylo skoro na okraji Prahy. Asi nejlépe se mi nakonec jevila jazyková škola Presto, ikdyž nemají skupinové kurzy, jejich nabídka individuální kurzů byla vcelku levná a taky mi nabídli možnost výuky přes Skype. No uvidíme ještě jaké budou samotné lekce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..