Girl Glasses Grass Eye Glasses  - sooflio / Pixabay

Cítíte se často bez energie i chuti na cokoliv? Nemůžete se donutit k pravidelnému odpolednímu cvičení a uzávěrky v práci jsou pro vás doslova noční můrou? Během zimních měsíců je únava zcela běžná. To však neznamená, že bychom se s ní měli smířit.

Matka příroda nám k tomu naštěstí poskytuje celou řadu šikovných prostředků. Musíme si však uvědomit, z jakých zdrojů naše únava pochází.

Když je unavený mozek

U lidí většinou časté zívání  odkazuje na nedostatek spánku. Ovšem může jít i o výraz nudy. V každém případě nám jeho prostřednictvím dává mozek najevo, že potřebuje více podnětů. A to nejenom v podobě čerstvého vzduchu, jak se často tvrdí.

A co tedy s tím? Stačí jen trochu povzbudit náš organismus a to ostatní přijde samo. Mezi byliny, které mají v této oblasti signifikantní vliv, lze zařadit například čaj, guaranu, kávovník, ženšen, lucumu, ale také kakao nebo maralí kořen. Jen jednorázově připravený horký nápoj však nestačí, mnohem lepší účinky se dostaví až při pravidelné konzumaci.

Tip na článek:  Přírodní zázrak jménem Kratom

Proti stresu pomůže například máta

Únava ovšem není totéž co dlouhodobé psychické vyčerpání. Máte-li pocit, že na vás zkrátka všechno padá a že se ze svých povinností snad nikdy nevyhrabete, pak vám pouhé povzbuzení mozku stačit nebude. Mnohem více potřebujete nastolit onen vnitřní klid, který vám dovolí trochu si oddechnout a podívat se na věci z jiného úhlu. Doporučit lze zejména aromaterapii a éterické oleje, které umí uklidnit a povzbudit zároveň.

Na únavu z monitoru platí docela jiní pomocníci

A nesmíme zapomínat ani na přetížení našeho zrakového systému, za které může současný životní styl. Mezi nejlepší bylinky na oči patří například světlík lékařský, heřmánek pravý, bazalka, lapacho nebo jitrocel kopinatý. Pomohou vám zejména ve formě obkladů nebo nálevů určených pro omývání. A jejich doménou jsou i záněty a další patologické stavy. Zklidní unavené a zarudlé oči a pomohou i při zánětu spojivek.

Tip pro čtenáře: Trápí tě únava a káva už nezabírá ? Vyzkoušej bílý kratom z e-shopu Nejlepsikratom.cz

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *