Jejich krása a odolnost je prověřena staletími. Dokáží zaujmout jako solitér, ale rády se začlení i do harmonie dokonale vyváženého interiéru. S léty neztrácí svou krásu – naopak. A vyberou si mezi nimi vyznavači klasiky i moderního stylu.

Nejsou omezeny stylem – pokud bychom měli jmenovat největších výhodu, které svým obdivovatelům perské koberce nabízejí, byla by to právě tato. Díky pestré paletě vzorů a barev si vybere opravdu každý. Nejde jen o křiklavé ornamenty, složitě se vinoucí po jednobarevném podkladu. K mání jsou i mnohem decentnější kombinace, jež pravdu o svém exotickém původu odhalí až při bližším pohledu.

Ručně i strojově vyráběné

Často trvá i několik let, než se ručně vázaný perský koberec dostane z řemeslnické dílny až ke svému majiteli. Zatímco menší koberečky bývají vyráběny spíše v malých domácnostech (ovšem výrobou se často zabývá celá vesnice), velké dekorace vznikají spíše na rámech specializovaných dílen a pod dohledem starých mistrů, kteří neodpustí ani tu nejmenší nepřesnost.

Tip na článek:  Na dovolenou v originálním a slušivém outdoorovém oblečení

Základní materiálem pro tvorbu je vlna, bavlna a hedvábí. Tedy žádná syntetika. O odolnost se však bát nemusíte. Hustě tkané koberce a speciální úprava použitých textilií zaručují, že jejich čištění je prakticky stejně snadné a efektní jakou koberců z jiných materiálů. Musíte pouze dodržet některá specifika.

Rádi byste si dopřáli opravdu jen to nejlepší, ale na cenový luxus ruční výroby jednoduše nedosáhnete? Pak vás určitě potěší, že k mání jsou i koberce strojově vyráběné, které nekladou kompromisy co do materiálů ani hustoty tkaní, pouze jim chybí onen příslovečný lidský faktor.

Nejenom perské koberce

Propadnout kouzlu těchto specifických doplňků do bytu je snadné. Ale nemusí jít jen o perský styl. K mání jsou i turecké, pákistánské, nomádské, turkmenské či íránské koberce. Ale nenechte se nalákat na líbivé reklamní slogany, vždy chtějte certifikát původu. U specialisty na luxusní exotické koberce Buchara.cz ho dostanete vždy.

Perské koberce pro luxus i eleganci
Perské koberce pro luxus i eleganci
Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..