Dovolená u vody, ať už jste na přehradě, u rybníka nebo na vyhlášené pláži některé z oblíbených turistických destinací, představuje vždycky velmi aktivní zpestření letních prázdnin, při němž si každý rád odpočine.

Radovánky u vody nekončí jen u plavání a opalování, v dnešní době lze provozovat řadu dalších aktivit, jejichž spektrum se neustále rozšiřuje. Tomu se také postupně přizpůsobuje základní vybavení na pláž nebo k bazénu, v němž by nemělo chybět velmi funkční a zároveň módní pončo.

Ponča a vodní sporty

Ponča vyrobená ze savého materiálu postupně vytlačují plážové osušky zejména díky výhodám, které poskytují během nošení i při převlékání do běžného oblečení.

Je velmi příjemné se po sportování nebo plavání zabalit do měkkého materiálu, u kterého není potřeba hlídat, jestli se nerozvazuje, zahaluje jak ramena, tak trup a současně ponechává volný prostor pro vysušování úboru.

Ponča jsou praktickým kusem oblečená použitelným různými způsoby – standardně se vyrábí z teplé rychle se vysušující látky, která je ideální pro pobyt venku, hlavně pokud se začíná mírně ochlazovat.

Můžete v něm odpočívat po dlouhém plavání nebo prostě jen relaxovat, zvláště když není úplně teplo. Nic nepokazíte, pokud si je přehodíte přes oblečení na večerní procházku po pláži.

Módní a funkční plážové outfity

Stoupající oblíbenost plážových ponč dala vzniknout jejich různým variacím. Prodejci módy nabízí ponča několika typových střihů, která buď podtrhují klasický styl, nebo jsou řešeny jako plážové šaty.

Tip na článek:  Kam na dovolenou k moři?

Důležitým aspektem je především funkčnost, proto je provedení ponč rozdílné dle cílové skupiny, která je bude nosit.

Dámská ponča na pláž

Největší kategorii co do variability tvoří dámská ponča. Kromě krásných vzorů, velmi barevných odkazujících na původně etnický charakter tohoto kusu oblečení, lze pořídit také ponča jednobarevná nebo jemných vzorů.

Standardně se jedná o kus oblečení ze skupiny overalů vyrobený z teplejšího materiálu. Dámská ponča na pláž jsou spíše z pevnější méně promokavé látky, která se snadno vysušuje, a mohou být krátká nebo dlouhá s otvorem pro ruce nebo zcela volná v dolním dílu.

Pánská ponča k vodě

Obdobným způsobem jako ta dámská jsou šitá také pánská ponča, které se upravují zejména pro případ, že by měla být aktivně využívána při provozování vodních sportů – ideální jsou například jako oblečení na paddleboard nebo do člunu jako rychlý a účinný způsob, jak se ohřát po plavání.

Pánská ponča bývají obecně kratší, velmi dlouhé typy jsou určené pro zahalení nebo převlékání na pláži.

Dětská ponča

Speciální kategorii pak tvoří ponča pro děti, která jsou šitá především s cílem maximalizovat jejich funkčnost. Pro děti je určené tzv. ručníkové pončo z velmi savého materiálu. Jedná se v podstatě o pončo osušku, tedy osušku s otvorem pro hlavu a kapucí.

Na rozdíl od klasické osušky umožňuje ručníkové pončo dítě zcela zabalit a drží na něm i v případě, že je velmi rozdováděné. Pončo osušky lze pořídit také v dospělých velikostech na stránkách mysticstore.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *