Milí čtenáři a čtenářky, mám pro vás úžasnou věc, která by neměla chybět nad každou postelí. Určitě jste to už někde slyšeli nebo viděli, je to takový dnešní trend, který by neměl minout ani vás. Lidé to kupují nejen kvůli své kráse, ale i kvůli účinkům. Ano, jedná se o lapače snů. Lapače můžete mít v mnoha velikostech, barvách a stylech, záleží jen na vás.

U mě nad postelí jeden visí a musím říct, že noční můry za těch pár let už dávno nemám, naopak mám klidnější spaní a hezčí sny.

Dostala jsem ho od své maminky, jedna paní je vyrobila celé naší rodině, ale pokud chcete vlastní, tak určitě je mnoho návodů, jak si ho vyrobit podle vlastní fantazie. Těmto symbolům věřím, kromě lapače snů mám doma i náramek z kamenů, který také pochází od Indiánů.

Legenda o lapači snů

Chtěla bych vám něco povědět o tom, odkud to vlastně je a k čemu se to používá, abyste si to dokázali představit.

Legendy o lapači snů vznikly už v pradávné historii mezi několika kmeny domorodých Američanů (Indiánů). Konkrétně mezi kmeny Ojibway, Lakota a Chippewa. Legendy se občas i liší, ale ta nejznámější je kmene Ojibway a Lakoty, kde legenda praví, že se jedná o symbol ochrany a pohodlí.

Podle příběhu Ojibwa měli duchovního ochránce pro kmen, převážně pro malé děti, duchovním ochráncem byla takzvaná mystická ,,Pavoučí žena”. Postupem času lidé z tohoto kmenu se začali rozšiřovat po celé zemi.

A tak ,,Pavoučí žena” zjistila, že už je všechny nemůže ochránit, protože je mezi nimi čím dál větší vzdálenost. Proto vyrobila první ,,pavučinu snů”, kterou mohly hlavně matky a babičky využít jako prostředek, který na dálku mysticky chrání jejich rodiny a především děti.

Tip na článek:  Argentinská restaurace El Asador přivede vaše chuťové buňky k šílenství

Význam lapačů snů

Lapače snů jsou ochranné symboly, díky kterým byste měli mít dobrý spánek a celkově by měli zlepšovat atmosféru v místě, kde je. Vyzařují pozitivitu a klid už za bdělého stavu či spánku. Nejlepší místo na umístění jsou ložnice nebo dětské pokoje. Lapač snů, který visí nad vaším lůžkem by měl přitáhnout k sobě veškeré sny a myšlenky a tím vám zajistit klidný a nerušený spánek.

Tak co? Pořídíte si také jeden? Já si myslím, že ano!

Určitě je seženete na internetu, kde jich je mnoho, můžete si je nechat vyrobit i na míru nebo se inspirovat na různých stránkách a vyrobit si vlastní. Je na vás, co si zvolíte a jak necháte pracovat svou fantazii, té se totiž meze nekladou, nebojte se použít barevná peříčka, různě barevné nitky, korálky, dřevěné či kovové obruče jako základ a mnoho dalšího.

Doufám, že vás tento článek inspiroval a bavil, nechte svou fantazii plout a rozvíjet, věřím, že váš spánek bude klidnější a vaše noční můry vymizí. Ti Indiáni ví, co je dobré, věřte jim tak jako já, zaslouží si to. Teď si jděte užít krásný slunečný den a mějte se hezky!

Další rozsáhlé informace i s infografikou k lapačům snů najdete na stránkách Poznani-magazin.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.