Podcasty jsou v podstatě jako rádiová vysílání. Program s relevantním obsahem, který Tě zajímá a který můžeš najít kdekoliv na internetu (případně stáhnout do svého telefonu), a poslouchat ho kdykoliv se Ti zachce.

Jednou z výhod podcastů (oproti výše zmíněnému rádiovému vysílání) je to, že ho můžeš kdykoliv stopnout a na tento čas poslechu znovu navázat, případně obsah přetočit a poslechnout si některé části znovu.

O výhodách pro Tvé jazykové dovednosti snad ani nemusíme mluvit. A přesto o nich v našich kurzech, ať už se jedná o pomaturitní studium pro mladší ročníky nebo třeba firemní jazykové kurzy pro zaměstnance, rádi mluvíme!

Nejen, že můžeš svou angličtinu zdokonalit tím, že budeš poslouchat rodilého mluvčího, ale taky obohatíš svou slovní zásobu, procvičíš poslech a přirozenou intonaci.

Co poslouchat?

V dnešní době už můžeš najít mnoho a mnoho zdrojů, kde můžeš podcasty vybírat a poslouchat, včetně nejrůznějších žebříčků a doporučení. Pravda je, že můžeš najít podcasty téměř o čemkoliv, ale pravda taky je, že bys při svém výběru měl být pečlivý, abys nezvolil něco, co by tě nudilo a odradilo od dalšího poslechu.

Nejsi si jistý tím, co je pro Tvé firemní kurzy angličtiny a rozvoj obchodního jazyka zrovna vhodné? Poraď se svého lektora! Ti už v dnešní době mají o kvalitních poslechových materiálech vhodných pro jakoukoliv výuku spoustu informací!

Kdy poslouchat?

Ano, víme, doba je nějaká uspěchaná. Všichni máme od rána do večera spoustu věcí na práci a jen těžko si najdeme čas na jazykové kurzyA právě z tohoto důvodu jsou podcasty perfektní! Můžeš najít podcasty jak kratší, tak delší (od 6 minut, až po dlouhé hodiny!).

Můžeš si poslechnout jeden díl ze svých oblíbených epizod, nebo můžeš v autobusu po cestě z práce zvládnout hned 3. Zkrátka, je jen na Tobě, jak dlouho budeš své jazykové dovednosti procvičovat.

Nicméně, skvělé načasování je třeba po cestě do práce nebo do školy, během které se na poslech můžeš soustředit, protože co si budeme povídat, cestu do školy i do práce znáš už zpaměti.

Tip na článek:  Jaké bude Firemní vzdělávání v roce 2017?

A poslouchat můžeš taky při činnostech jako je uklízení nebo vaření, kterým se člověk, chtě nechtě, občas nevyhne. Nejenom, že si k večeři vychutnáš svůj talíř dobrého jídla, ale ještě budeš mít skvělý pocit z toho, že sis procvičil angličtinu!

Tip od Jazykové školy PELICAN: Sportuješ rád? PELICAN si oblíbil poslouchat podcasty právě při svých ranních výbězích, v zimních měsících pak v posilovně. Nevěřil bys, jak uteče 5 koleček v Lužánkách při poslouchání Tvého oblíbeného podcastu!

Kde začít?

Jestli vlastníš chytrý telefon, máš vlastně všechno, co potřebuješ. Nezbývá než zapnout vyhledávač a najít to, co Tě zajímá! Jestli vlastníš iPhone, najdeš aplikaci přímo ve svém telefonu, s Androidem pak stačí, když si stáhneš aplikaci z Google Play.

Ty nejlepší, které můžeme doporučit, jsou např. Podcast Addict, CastBox, Podcast Go, Stitcher Radio for Podcast nebo Podcast Player. Aplikace zpravidla nabízí knihovny plné nejrůznějších kanálů, rozdělených dle kategorií.

Stačí je jen projít, vyhledat dle klíčových slov, vybrat si jazyk dle toho, jestli navštěvuješ kurzy angličtiny, němčiny nebo třeba vietnamštiny a – podívat se na doporučení! Jestli jsi on-line, můžeš poslouchat podcasty přímo, případně si je stáhnout do svého telefonu a mít k nim přístup, zatímco budeš off-line.

Konec výmluvám, jde to i bez chytrého telefonu

Jestli nevlastníš chytrý telefon, nezoufej. I tak se dají najít způsoby, jak podcasty poslouchat! Epizody můžeš vyhledat na Tvém počítači, případně je uložit do svého mobilu, tabletu nebo MP3 přehrávače. A opět, můžeš je poslouchat, i když budeš off-line, téměř odkudkoliv!

Nezapomínej, že primárním cílem poslouchání podcastů by nemělo být – „naučím se anglicky“. Tím jediným cílem by mělo být – dobře se u podcastů bavit a dozvědět se nové věci. Jinými slovy – obsah je cíl, ne samotný jazyk! Jedině tak se jazyk budeš opravdu učit přirozenou cestou, aniž bys o tom vůbec věděl.

A právě takové učení je to nejúčinnější. To, že tím uděláš velkou práci pro své firemní vzdělávání nebo radost učiteli ve svém klasickém jazykovém kurzu  je už jen třešničkou na dortu!

Tak sluchátka do uší – a hurá na jazyky!

Tvůj PELICAN

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *