Tento netradiční, avšak velmi zajímavý druh sportu je takřka pro každého! Jde o pádlování na tzv. paddleboardu, který je velmi podobný surfu. Avšak rozdílem je, že na prkně stojíte a odrážíte se pádly podobnými jako u kajaku. Jak z popisu vyplývá, jde o vodní sport, který lze provozovat jak na klidné, tak bouřlivé vodě – tudíž si svůj styl najde rozhodně každý.

Sport pro každého

Nezáleží na věku ani pohlaví. Na paddleboard může “nasednout” snad úplně každý. Hlavním klíčem je udržování rovnováhy, které když po pilném trénování zvládnete, půjde o jeden z nejoblíbenějších aktivit vůbec. Nejedná se o nijak těžký pohyb, tudíž je vhodný jak pro mládež, tak pro seniory a své si najde rozhodně každý.

Výbava? Není problém

Rozhodně pro začátečníky není nejlepším nápadem si hned objednávat nový paddleboard, který by později nevyužili. Právě proto už delší dobu existují alternativy ve formě půjčoven, a to i na neoprenové obleky. A ne, paddleboarding není jen otázkou Chorvatska a dalších dovolenkových oblastí, nýbrž i destinací v Česku.

Téměř na všech větších vodních prostorech je k dispozici paddleboard, kde vám danou techniku vysvětlí a za poplatek si jej můžete na vyzkoušenou vypůjčit.

Zdraví jako benefit!

Nespornou výhodou tohoto sportu je celkové posílení těla a zlepšení kondice. Paddleboardingem neprocvičujete jen ruce, jak by se mohlo zdát, nýbrž celé tělo. Celý pohyb je založen na rovnováze, díky které zapojíte svaly celého těla.

Tip na článek:  Obdarujte své blízké vtipným tričkem

Jejím udržováním totiž zapojíte svaly nohou, rukou, tak středu těla a pravidelným provozováním této činnosti se dostanete do mnohem lepší kondice a začnete se cítit lépe ostatně jako u dalších sportů.

Nejde tedy o pouhé pádlování, ale o zapojení celého těla a soustředěnosti.

Pakliže by vás klidná voda už nudila, můžete vyzkoušet více adrenalinovou variantu, a to sjíždění řek, nebo se můžete naučit nejrůznější cviky – jógu na paddleboardu!

Pokud již zvládáte paddleboarding levou zadní a láká vás vyzkoušet něco nového, pak je jóga to pravé pro vás! Rozhodně se nejedná o lehkou variantu těchto pohybů, ale zato vám dokáže plavbu rozhodně ozvláštnit.

Co může být lepšího než se zrelaxovat na klidné vodě za pomocí jógy, zklidnit mysl a plout po proudu ničeho? Určitě se jedná o populární styl paddleboardingu, kdy člověk vypne od okolního světa a užívá si čas pouze sám se sebou uprostřed klidné vody.

Doufám, že vyrazíte na nejbližší vodní nádrž, řeku, či štěrkovnu a vyzkoušíte si tento sport na vlastní kůži!

Mysticstore.cz – Showroom Mystic a North vybavení pro vodní sporty

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *