Máte rádi sníh, mráz, bílé svahy a široké, dlouhé sjezdovky? Jste milovníci lyžování a trápí vás, že zrovna v naší domovině si člověk moc nezalyžuje? Vyrážíte za svým milovaným zimním sportem do cizích zemí a rádi objevujete nová střediska, kde nemusíte lyžovat jen v zimě? Tak to je lyžování ve Francii tím pravým ořechovým právě pro vás.

Francouzské Alpy, kouzelné místo, které přitahuje deseti tisíce turistů ročně, nabízí všem lyžařům báječné podmínky, a to od prosince do konce dubna. Špičkové technické zázemí, dlouhé a široké sjezdovky s převýšením až 2 000 metrů, skvělé podmínky a komfort lyžařských středisek – to všechno a ještě mnohem více si může užívat každý, kdo se vydá za lyžováním do Francie. Vybírat můžete z široké škály ubytování. K dispozici máte jak cenově příjemné turistické rezidence, tak luxusní a prostorné apartmány.

Kde se nachází nejhezčí střediska ve Francii?

Lyžování, Francie, Alpy, kvalitní podmínky a komfort představují dokonalou kombinaci aktivního odpočinku. Ať už se vydáte do kterékoli části Alp, Francie představuje skvělou volbu jak pro ostřílené lyžaře, tak pro úplné začátečníky či rodiny s dětmi. Mezi top nejkrásnější střediska patří 3 Údolí, Tignes, La Plagne či Les 2 Alpes.

Tip na článek:  Pánská taška jako stylový doplněk moderního muže

3 Údolí a střediska

Vydáte-li se za lyžováním do jedné z nejkrásnějších a nejkvalitnějších oblastí, 3 Údolí, pak vám můžeme vřele doporučit navštívit top střediska, jako jsou Val Thorens či Les Menuires.

První jmenované, tedy Val Thorens je nejvýše položeným evropským střediskem. Leží v lyžařsky nejrozsáhlejší oblasti na světě pojmenované 3 Údolí. Val Thorens představuje místo, kde můžete díky stabilním podmínkám lyžovat od prosince do května a užívat si prosluněnou jízdu v prachovém sněhu. K dispozici zde máte 140 kilometrů sjezdových tratí na 67 sjezdovkách a k tomu 31 vleků.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *