Plánování dovolené není jednoduchá záležitost, destinace i místo se musí líbit všem zúčastněným, a to není vůbec snadné. Obzvlášť pokud cestujete s dětmi. Abyste měli lepší přehled, sepsali jsme tipy, kam na dovolenou k moři.

1. Malaga, Španělsko

Malaga se řadí počtem obyvatel na 6. největší město Španělska a 2. největší město v autonomním společenství Andalusie. Vyžití zde najdou lidé, kteří jsou momentálně single, mladé páry i rodiny s dětmi. Malaga se pyšní písečnými plážemi s řadou restaurací a barů, takže pokud chcete klid, doporučujeme si najít hotel, který nebude přímo u pláže, moc byste si neodpočinuli.


Pokud máte rádi historii, naprosto vás okouzlí historické centrum města, určitě byste si neměli nechat ujít výlet na pevnost Alcazaba a návštěvu muzea známého malíře Pabla Picassa, který se zde narodil. Jen doporučujeme, abyste si před návštěvou ověřili, zda je muzeum otevřené, otevírací hodiny se poměrně často mění a tak se nám stalo, že jsme přišli před muzeum a bylo zavřeno.

ddzphoto / Pixabay

2. Santorini, Řecko

Pohádkový ostrov, který vznikl z kráteru propadlé sopky, nabízí širokou škálu vyžití, ať už máte jakékoliv preference. Na ostrově je celá řada pláží, kde si můžete odpočinout a užívat si zasloužený relax, nebo se kochat jejich krásou a přemýšlet, jak něco takového mohlo vzniknout. Příkladem takovéto pláže je Red Beach, neboli Červená pláž, která patří mezi nejznámější pláže na ostrově. Další tipy jsme sepsali ve speciálním článku, který doporučujeme si přečíst.

Tip na článek:  Kongresový hotel Praha nabízí exkluzivní služby i ubytování pro náročné
EliFrancis / Pixabay

3. Sardinie, Itálie

Ne nadarmo se Sardinii přezdívá evropský Karibik. Sardinie si o to řekla svou průzračnou vodou, kterou byste od té z „opravdového“ Karibiku pravděpodobně ani nerozeznali. Pokud máte rádi luxus a nevadí vám si za něj připlatit, doporučujeme vyrazit spíše na severní část ostrova, který patří mezi opravdu luxusní destinace. V případě, že jste, jako většina z nás, trochu omezeni financemi, zvolte raději jih Sardinie, kde jsou ceny nižší. Sardinie nabízí i sportovní vyžití a to zejména horskou turistiku, která je tady velmi oblíbenou zábavu a odreagováním se.

fradellafra / Pixabay

4. Mallorca, Španělsko

Španělsko má opravdu co nabídnout, kromě Malagy můžeme doporučit i ostrov Mallorca. Na Mallorce jsou, mimo krásného moře a památek, i velmi milí a přátelští lidé. Dodržuje se zde také odpolední klid, kterým je Španělsko proslulé. Relaxovat můžete na krásných písečných plážích, v restauracích si užijete vřelosti a pohostinnosti místních obyvatel a na Mallorce najdete i velké množství památek. Příkladem je hrad Bellver a masivní katedrála Gothic Cathedral. Cestovní ruch sice Mallorcu poznamenal, ale když přemýšlíte kam na dovolenou k moři, jednoznačně doporučujeme ji vzít v potaz.

mruizdeassin / Pixabay

Další zajímavou destinací je samozřejmě Chorvatsko, ale vzhledem k tomu, že je Čechy neuvěřitelně oblíbené, v článku jsme ho nezmiňovali a zaměřili se na méně obvyklá místa.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *