Víte o tom, že stačí jen pár surovin ve vašem jídelníčku a budete mnohem zdravější? Na podzim a v zimě je důležitá silná imunita. A díky jídlu jí můžete dosáhnout velmi přirozeným způsobem. Musíte do svého jídelníčku ale přidat pár surovin, které pomohou vašemu zdraví. Podívejme se na 4 ingredience, které nesmí ve vašem jídelníčku chybět.

Kurkuma

Indické koření je ideální pro podporu zdraví. Obsahuje hodně antioxidantů, má protizánětlivé vlastnosti a podporuje činnost imunitního systému. Kromě imunity ale podpoří také zdraví a krásu vaší pokožky. Navíc chrání tělo proti volným radikálům, které způsobují mnoho onemocnění, včetně rakoviny. Nezapomeňte kurkumu používat při vaření nebo pít tzv. zlaté mléko.

Červená paprika

Cenný zdroj vitamínu A a C, lykopenu a dalších minerálů nesmí v jídelníčku chybět. Budete mít nejen silnější imunitu, ale díky luteinu a zeaxantinu také silnější zrak. Tyto složky pomáhají hlavně starším lidem, kterým se věkem zrak zhoršuje. I mladí by ale měli papriku pravidelně jíst, a to syrovou, pečenou i dušenou.

Tip na článek:  Jaké dřeviny se nejlépe hodí na dřevěné podlahy

Česnek

Tato zelenina je nejznámějším přírodním antibiotikem. Obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, které budou podporovat činnost imunitního systému, ale také ostatních orgánů v těle. Česnek má také antimikrobiální vlastnosti, které vám pomohou při nachlazení. Česnek snižuje míru stresu pomocí antioxidantu glutathionu. Navíc ho můžete přidat téměř do každého hlavního jídla i polévky.

Hořká čokoláda

Konzumace velkého množství čokolády samozřejmě není zdravá. Menší množství hořké čokolády ale pomůže vašemu zdraví. Obsahuje mnoho antioxidantů, vlákninu a živiny (mangan, měď, železo, hořčík ad.). Díky svým složkám bojuje proti infarktu, mrtvici, snižuje krevní tlak a pomáhá hubnout. Zlepší vám celkové zdraví, takže budete i méně trpět na sezónní nemoci.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *