Ručníky a osušky neodmyslitelně patří k našim koupelnám a každodenním rituálům. Báječně nám slouží nejen při sprchování či ranním čištění zubů, ale také při sportovních aktivitách či návštěvě bazénu. Ručníky však mohou kromě praktické funkce, zastávat i funkci designovou. Pojďme se proto podívat na pár dobrých rad, jaké vlastnosti by měl dobrý ručník mít a jak se o něj starat, aby si je zachoval.

Jaké vlastnosti by měl ručník mít?

Přestože jsou ručníky a osušky nedílnou součástí našich každodenních rituálů, mnozí z nás se o jejich výběr příliš nestarají. Přitom existují tři nejdůležitější kritéria, díky kterým se z každé hygieny stane příjemná činnost. Jedná se o jemnost povrchu, dostatečnou savost materiálu a také působivý design. Neméně důležitým kritériem, na které však mnohdy zapomínáme, je gramáž, které bychom měli také věnovat dostatek pozornosti. Gramáž má totiž vliv na předchozí tři kritéria. Obecně by se dalo říci, že čím je hodnota gramáže větší, tím je vlas ručníku vyšší a tím jsou ručníky nadýchanější, mají vyšší savost, dobře absorbují vodu a navíc jsou i odolnější proti mechanickému poškození, například při praní. Na druhou stranu osušky s kratšími vlasy vám dopřejí příjemný masážní efekt. Nejvyšší kvalitu pak na dnešním trhu představují výrobky o gramáži rovné či vyšší 450 g/m2.

Tip na článek:  Sekačky: nezapomeňte je uložit k zimnímu spánku

Jak se o osušky starat?

Stejně tak jako je u ručníků důležitý jejich samotný výběr, je pro zachování jejich vlastností důležitá řádná péče. První zkouška přijde s prvním praním. Pokud se vám ručníky a osušky při prvním praní trochu srazí, nemusíte se lekat, jedná se o běžný efekt. Taktéž se nemusíte bát žmolkovatění, které se zhruba při šestém praní vytratí, či vytažení vláken, neboť ta stačí jen zastřihnout.

Co se samotné péče o ručníky týče, je vhodné je před prvním použitím dvakrát vyprat a nechat volně usušit. Při praní používejte rozumnou dávku pracího prášku a aviváži se raději vyhněte. Nevhodné je i sušení na radiátoru či žehlení.

Ručníky a osušky je vhodné vybírat u prověřených prodejců. A pravým odborníkem v oblasti bytového textilu je RodinneBaleni.cz, kde vás potěší pestrou nabídkou a ověřenou kvalitou.

Podobné články na Triomar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..