Pozitivní účinek kolagenu na lidský organismus

Každý z nás se chce cítit i vypadat dobře. Náš vzhled však ovlivňuje příliš mnoho faktorů, které na nás působí z vnějšku i zevnitř. Patří mezi ně životní styl, strava, stres, péče o sebe sama a také rovnováha minerálů v našem těle. To vše má vliv nejen na vzhled naší pokožky, kvality vlasů, nehtů či zubů, ale také na zdraví našich kloubů. Jednou z důležitých složek našeho těla, jejíž nedostatek může mít nepříjemný dopad na naši krásu i zdraví, je kolagen.

Kolagen v lidském těle

Kolagen tvoří pojivové tkáně, vaziva, chrupavky i kosti. O nezbytnosti kolagenu hovoří i samotná čísla. Tato látka totiž tvoří 25 až 30 % proteinů v našem těle, 70 % kůže a 10 % celkové hmotnosti. Jak již bylo řečeno v úvodu, kolagen ovlivňuje vzhled naší pokožky, kvalitu vlasů, zubů i nehtů. Včetně toho nám kolagen zajišťuje i pohyb bez bolesti, neboť ovlivňuje zdraví kloubů a šlach.

Naše tělo však postupem let ztrácí schopnost vytvářet si kolagen samo, což má za následek jeho nedostatek, který se projevuje stárnutím kůže, lámáním nehtů, zhoršením kvality vlasů nebo bolestmi kloubů či zad.

Tip na článek:  Co na suchý a dráždivý kašel?

Pozitivní účinky užívání kolagenu na naši krásu

S ohledem na důležitou roli kolagenu v lidském těle, na jeho zdraví i krásu by měl kolagen využívat každý. Vždyť vypnutá, pružná a jemná pokožka jsou synonymem mládí, stejně tak jako jsou zdravé vlasy a bezbolestný pohyb synonymem zdraví.

A právě oddálení projevů stárnutí je jedním z pozitivních účinků kolagenu. Tato látka totiž zpomaluje tvorbu vrásek, zlepšíte kvalitu pleti i elasticitu kůže. Užívání kolagenu se projevuje i na zlepšení kvality třepivých a lámavých nehtů, které jsou poškozené nemocí či nedostatkem minerálních látek.

Stejně tak má využívání kolagenu pozitivní účinky i na vlasy, na kterých se podepisuje náš životní styl, výživa, hormonální rovnováha, zdravotní stav i stres, jež prožíváme. Kolagen, který je důležitou složkou vlasů a který můžete doplnit například užíváním speciálního šamponu, zajišťuje jejich elasticitu, lesk a celkovou kvalitu.

Působení kolagenu na naše zdraví

S ubývajícím kolagenem se dostavuje nejen zhoršení kvality nehtů, vlasů nebo pokožky, ale také bolest kloubů a loupání v zádech. Bolest je dána opotřebení kloubů, které je způsobeno sníženou ochranou chrupavek, šlach, vazů a kloubního pouzdra. Doplnění kolagenu tak může mít velmi příznivé účinky nejen na naše zdraví, ale také na naši psychickou pohodu.

Pro více informací klikněte na http://www.icolway.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *