Se stresem se v dnešní době určitě potýká každý z nás. Zatímco někdo se ve stresové situaci ocitá jednou za čas, jiní fungují pod stresem na denní bázi. Nejen, že je to nepříjemný pocit, stres má také velmi negativní dopady na naše zdraví. Psychické i fyzické. Určitě je tedy namístě otázka, jak proti stresu bojovat? Co můžeme udělat proto, abychom tyto situace zvládali, co možná nejlépe?

Při sportu přijdete na jiné myšlenky

Od stresu každému zaručeně pomůže trocha pohybu. Zejména při kolektivních sportech nebudete mít v hlavě příliš prostor na jiné myšlenky, tudíž si příjemně odpočinete od každodenního shonu. Příjemná může v tomto směru být i návštěva posilovny, kde lidé také přijdou na jiné myšlenky.

Takové pozitivní dopady příliš nečekejte od procházek v přírodě. Zvláště pokud jdete sami, můžete být hlavou stále v práci a stresových situacích. Dobré je zkrátka převést svou pozornost na něco jiného a nedat prostor myšlenkám na to, co vás stresuje.

Meditace pro mentální i fyzické zdraví

Na chvíli se zastavit, pohodlně se usadit, soustředit se na svůj dech a takzvaně “vypnout hlavu”. To vše obnáší meditace, která se v posledních letech těší velké oblibě. A není se čemu divit. Těm, kdo meditovat umí a věnují se tomu pravidelně, přináší řadu benefitů pro psychiku i tělo:

 • snížení stresu
 • lepší zvládání úzkostných stavů
 • vyšší emoční vyrovnanost a odolnost
 • zlepšení nálady
 • kvalitnější spánek
 • snížení krevního tlaku
Tip na článek:  Kontaktní čočky jsou čím dál oblíbenější. Víte, proč tomu tak je?

Nenechte se od meditace odradit klasickou představou buddhistického mnicha se zavřenýma očima, sedícího v tureckém sedu. V evropském prostředí meditace představuje především jednoduchá cvičení, která časem dokáží zklidnit roztěkanou mysl. A to je přesně to, co vám v boji proti stresu může velice pomoci.

Nezatěžujte své tělo klasickými tabákovými výrobky

Řada lidí má při stresové situaci tendenci si zapálit. Celý tento rituál jim totiž přináší určitý pocit uspokojení a uklidnění. Přestože to v aktuální chvíli pomůže vaší psychice, vzhledem k dlouhodobým negativním dopadům na zdraví to není úplně ideální řešení.

Existují ale moderní alternativy, se kterými si dopřejete nikotin, avšak bez toho, aniž byste organismus vystavili takovým rizikům. Řeč je o zařízení na zahřívání tabáku typu PULZE, který tabákovou náplň nespaluje, díky čemuž je méně škodlivý pro nás i okolí. Konkrétně lze zmínit především tyto benefity:

 1. žádný nepříjemný dým, který okolí dělá pasivními uživateli
 2. žádné zapáchající oblečení ani místnosti
 3. žádné žluté zuby a prsty
 4. žádný popel
 5. žádný dehet ani oxid uhelnatý

Autor: Elena Goetfield

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *