Královské spaní

Pro lidské zdraví je velmi důležitý kvalitní a zdravý spánek, kterého se nám v dnešní době bohužel nedostává tolik, kolik bychom jej potřebovali. Je to dáno také tím, že nedodržujeme zásady zdravého spánku. O jaké zásady se jedná?

Spánek je důležitý pro regeneraci lidského organismu. Kromě nezbytnosti, kterou naše tělo potřebuje, se však jedná i o příjemnou aktivitu, kterou si každý z nás občas rád dopřeje. Mnohdy se ale probouzíme rozlámání a nevyspaní, přestože jsme spali potřebných sedm hodin. Pocit nevyspání je často způsoben nekvalitním spánkem, častým probouzením a pocením či převalováním. S kvalitou spánku nám však pomohou zásady, kterými je potřeba se řídit.

Hluboký spánek zajistí přítmí
Pro hluboký spánek je důležité přítmí. Než se tedy uložíte do postele, tak si zatáhněte rolety, žaluzie či závěsy. Tato informace je důležitá hlavně pro lidi žijící ve městech, a to hlavně v centru města, kde je světlo celou noc.

Tip pro čtenáře: Pokud nemůžete usnout, vyzkoušejte přírodní černý kratom z e-shopu Nejlepsikratom.cz

Před spaním se vyhněte kofeinu, těžkému jídlu i alkoholu
To, že bychom před spaním neměli pít kávu, je jasné většině z nás. Vyhnout bychom se však měli i jiným nápojům obsahujícím kofein, například nápoji CocaCola, Kofole nebo černému čaji. Stejně tak je známé pravidlo, že bychom před spaním neměli jíst nic těžko stravitelného. Naše tělo by totiž v průběhu spánku neodpočívalo, ale trávilo, což by nám zajistilo velmi neklidnou noc.

Tip na článek:  Moderní nebo klasická ložnice? Stačí si vybrat!

Také bychom se měli vyhnout konzumaci většího množství alkoholu. Alkohol nám totiž nedovolí padnout do regenerační fáze spánku. To znamená, že i kdybyste spali deset hodin a z kocoviny se dokonale vyspali, stejně budete unavení a nevyspalí.

Čerstvý vzduch vyčistí hlavu
Před spánkem je vhodné vyvětrat a pustit tak do pokoje čerstvý vzduch. Pokud máte možnost, pak před ulehnutím, vyrazte na krátkou procházečku. Čerstvý vzduch a chůze vám pomohou vyčistit hlavu a vy tak nebudete usínat se stovkami myšlenek.

Matrace je základ
Základem kvalitního spánku je samozřejmě i vhodná matrace, která by měla odpovídat naší oblíbené poloze spánku, tělesné hmotnosti, zdravotním problémům a samozřejmě i našim preferencím. S výběrem matrace vám vždy rádi poradí ve specializovaném obchodě.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *