Procházíte nabídkami nemovitostí na prodej, ale nevíte kde začít? Shodneme se na tom, že hned vedle vašich finančních možností musíte zvážit především lokalitu, ve které byste si své nové bydlení představovali. Tentokrát se zaměříme na prodej domů v Opavě, která se v hledáčku klientů objevuje stále častěji. Co je pro tamní trh realit typické? A jaké jsou ty nejlepší adresy, kde vám ke spokojenosti nic chybět nebude?

Jak se bydlí v Opavě?

Toto historické město patří k nejdůležitějším administrativním i kulturním centrům Moravskoslezského kraje. Může se proto pochlubit jak bezchybnou občanskou vybaveností, tak řadou unikátních památek. Hostí významné instituce jako je třeba Zemský archiv, Slezská univerzita nebo vyhlášené Slezské divadlo. Svůj domov v něm našlo zhruba 60.000 obyvatel, jejich počet ale stále narůstá.

Potřebujete-li ke šťastnému životu ve městě dostatek zeleně a zachovalou přírodu na dosah, pak vás Opava nezklame. Disponuje řadou městských parků, které vybízejí k odpočinku a relaxaci. Součástí Slezského muzea je známé arboretum, v okolí se pak nachází Stěbořický rybník a také Otická sopka. A komu by to bylo přece jen málo, vyrazit může do Nízkého Jeseníku.

Co charakterizuje nabídku nemovitostí v tomto městě?

Můžeme zobecnit, že volné byty i domy jsou v Opavě nedostatkovým zbožím. Jde o problém dlouhodobý, který si dobře uvědomuje i vedení města a proto připravuje novou koncepci bydlení. Pokud tedy na stěhování nespěcháte, možná se vám vyplatí počkat na výsledky plánovaných developerských projektů.

Jde-li o bytové jednotky, garsonky se v nabídkách téměř neohřejí, naopak největší zastoupení v nich mají byty o velikosti 3+1 KK. Jestliže více než po bytu toužíte po rodinném domě, pak bohatší výběr nabízí spíše okolí než město samotné.

Tip na článek:  Proč jsou hliníkové ploty moderní a trendy

Za kolik nemovitost v Opavě pořídíte?

Rostoucí ceny nemovitostí v posledních letech v kombinaci s omezenou nabídkou a celkovou atraktivitou města do výše kupních cen i nájmů samozřejmě výrazně promlouvají. Novostavba řadového domu vás může vyjít na 8 až 11 milionů korun v závislosti na výměře. Oproti tomu ceny bytů o velikosti 1+1 startují ve většině případů na částce 2 miliony.

Chcete prestižní adresu? V těchto lokalitách se vám bude líbit!

O bydlení na Kylešovském kopci sní mnozí. Stavět se zde začalo za první republiky, prostorné bytové domy tak mají noblesní historické prvky, disponují zahradou a nabízí svým obyvatelům skutečně netradiční možnosti. Na obzvláště krásný výhled pak láká především jižní svah tohoto kopce. Lokalita je to velmi klidná s dobrou infrastrukturou, nechybí spoje hromadné městské dopravy, škola a školka.

Sídliště Kateřinky v severovýchodní části města je rovněž poměrně známé. Jeho výstavba začala v polovině 70. letech minulého století, ale od té doby si prošlo výraznou změnou. Celá oblast je postupně revitalizována a stává se tak pro potenciální nájemníky či kupující zajímavější.

Pokud jsou pro vás Kylešovice nebo Kateřinky příliš daleko od centra, pak vězte, že nejpoptávanější oblastí v jeho blízkosti jsou ty v sousedství se Sady Svobody a Dvořákovými Sady. Za bydlení v samotném srdci města si ovšem připlatíte.

Chcete se přestěhovat do Opavy co možná nejdříve? Pak nad dobrou příležitostí moc dlouho neotálejte. Bydlení v tomto městě je velmi žádané a nabídek je poskrovnu. Jestliže vás netlačí čas, pak zvažte včasný nákup domu nebo bytové jednotky v teprve připravované zástavbě. V každém případě k tomu doporučujeme využít služeb realitní kanceláře, se kterou skutečně budete o krok napřed!

Prozraďte nám, čím je pro vás Opava tak lákavá? Z jakých důvodů byste se rádi přestěhovali zrovna sem?

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *